Kohus määras tuntud ärinaisele jommis peaga sõitmise eest rahalise karistuse

Toomas Herm
, ajakirjanik
Copy
Aire Kronberg väitis kohtus, et pruukis alkoholi alles pärast Rakvere politseijaoskonna ette sõitmist. Pilt on illustratiivne.
Aire Kronberg väitis kohtus, et pruukis alkoholi alles pärast Rakvere politseijaoskonna ette sõitmist. Pilt on illustratiivne. Foto: Vladislav Musakko

Viru maakohtu mullu detsembris tehtud otsuse järgi karistati tuntud ärinaist Aire Kronbergi mootorsõiduki alkoholijoobes olekus juhtimise eest aastase vangistusega tingimisi. Otsus vaidlustati Tartu ringkonnakohtus, mis asendas vangistuse 2500 euro suuruse rahalise karistusega. Ka selle otsusega polnud Kronberg rahul ja pöördus riigikohtusse, mis aga kaebust menetlusse ei võtnud.

Kohus jättis Kronbergi kanda ka menetluskulud. Näiteks kaitsja tasu. Ringkonnakohus lisas kaitsetasule veel 562 eurot ja nii peab Kronberg teda kohtus kaitsnud vandeadvokaadile Silver Reinsaarele piltlikult öeldes peo peale laduma 4762 eurot.

Süüdistuse järgi põrutas alkoholijoobes Kronberg 2018. aasta 6. juuli öösel kella kolme ja nelja vahel autoga otse Rakvere politseijaoskonna ette parklasse. Naine oli 1,9-promillises ehk kriminaalses joobes, mille künnis algab 1,5 promillist.

Tagasi üles