Juhtkiri: tasulise parkimise tulek

Virumaa Teataja. FOTO: Meelis Meilbaum

Rakvere-suguses väikelinnas elamise võlu on olnud ikka see, et pargi, kuhu tahad, raha selle eest ei võeta ja parkimiskohtagi pole keeruline leida. Tallinnasse sattudes võib sellise eluga harjunud inimesel parkimine silme eest kirjuks võtta, sest orienteeruda tunni- ja minutihindades, tsoonides ning tasumisvõimalustes on esialgu keeruline.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd võib aga tasulise parkla märke kohata üha sagedamini ka maapiirkondades ja see ei ole ju ilmtingimata halb, sest miks üldse elada väikelinnas, kui ikkagi tuleb iga liigutuse jaoks autot kasutada. Aga sellise tasulise parkimise puhul ei tohiks omavalitsus vastu pükse saada, kui annab selle korraldada eraettevõttele, kes lõviosa kasumist endale kasseerib. Parkimine peaks jääma linna allasutuse organiseerida ja kogu tulu, olgu või väike, mingu linnatänavate korrashoiuks.

Kui tõele näkku vaadata, tuleb autosid iga aastaga juurde. Kus need siis seisma peaksid? Linnas on kuskil alati mingi asutuse või eramaa, kuhu võõraid autosid ei taheta, tasuline parkimine annab aga ka maaomanikule võimaluse oma tühjalt seisva maa, millega paratamatult kaasnevad kulud, teenima panna ja küsida tasu inimestelt, kes seal ehk niikuinii oma sõidukit pargiks.

09.06.2021 11.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto