Kadrina kirik ootab annetusi klaasvitraažide näol

Kaunist Dolores Hoffmanni kujundatud vitraažist, nagu Tallinna Jaani kirikut ehib, ei julge Meelis-Lauri Erikson unistadagi. Piisab sellest, kui inimesed oma töödega pühakoda rõõmustaksid.  FOTO: Eero Vabamägi

Kirikuõpetaja Meelis-Lauri Erikson tegi tagasihoidliku pöördumise üldsuse poole, et Kadrina kirikule annetataks klaasist vitraaže. 

Kirikuõpetaja sõnul annaksid värvilised vitraažid ruumile palju juurde, kuid ostmiseks paraku raha pole. Kuulsa vitraažikunstniku Dolores Hoffmanni teoste tasemeni ei pea küündima. Eriksonil tekkis hoopis mõte, et kui neid koguneks juba mitu, siis saaks kuidagi kujundama hakata. Esialgu on kirikul kaks vitraaži.  

Kuna tegu on ikkagi suure ruumiga, kaovad päris pisikesed käeharjutused sinna ära, aga loomulikult ei lükata kellegi heast südamest tulnud kingitust tagasi. "Eks muidugi oleks hea, kui oleks Kristuse pilt või Neitsi Maarja, aga seda ma väga ei looda," rääkis Erikson ja oli nõus, et samas jõuluteemalised, kus on küünlad, mitte just päkapikud, sobivad samuti kenasti. 

Ilmselt pole üldse halb mõte, et kui mõnes kunstiringis hakatakse klaasitööd õpetama, võiks kavandite loomisel Kadrina kirikule mõelda. "Lapsed teevad sageli väga toredaid asju," sõnas kirikuõpetaja sooja poolehoiuga ja oli nõus, et läbi värvilise klaasi langev valgus tekitab kindlasti kauneid laike kiriku seintele ja põrandale. 

Seotud lood
11.06.2021 15.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto