Politsei leidis purunenud rehvidega Porsche

Võimalik, et Rakveres leitud Porsche lõhkus oma rehvid Kadrina ringristmikust otse üle sõites. FOTO: Marianne Loorents

Ööl vastu neljapäeva kella kolme ajal sai politsei teate, et Rakveres sõidab purunenud rehvidega sõiduauto Porsche.

Teataja antud vihje alusel leidis patrull sõiduki Tartu tänavalt.

Virumaa Teataja andmetel võisid Porsche rehvid puruneda siis, kui selle juht Kadrina ringristmikust otse üle sõitis. Samuti leiti sõiduk toimetuse andmetel mitte pelgalt Tartu tänavalt, nagu korravalvurid ütlesid, vaid Tartu ja Lilleoru tänava nurgal oleva maja hoovist. Saatuse iroonia seisneb selles, et selle maja elanikud kuulsid varem alati, kui nimetatud ohtlikul ristmikul jälle sõidukite kokkupõrge toimus. Pärast stoppmärkide paigaldamist enam avariisid olnud pole, kuid nagu näha, ei ole seiklusrohked päevad-ööd sellega veel lõppenud.

Majas elav noor naine ütles, et oli koos mehega hommikul hoovis võõrast sõiduautot märganud. "See seisis ainult velgede peal," sõnas naine, kelle tähelepanekute järgi läheduses mingeid rehvitükke ei olnud. Õhtuks oli sõiduk kadunud.

Pensionär aga nägi, kuidas hinnaline masin päeval ära oli viidud. "Seda tegi tavaline treiler," sõnas ta ja lisas, et toimingu juures politseinikke näha ei olnud.

Rakvere patrullpolitseinik Tanel Tomingas, kes sel ööl tööl oli, kirjeldas, et politsei sai väljakutse teel vingerdavast purunenud rehvidega Porschest. "Pealtnägija andis patrullile jooksvalt infot ning kirjeldas, et sõiduk parkis end ühe maja hoovi. Kohale jõudes leidsime hoovilt mehe, kes möönis, et just tema sõidukit juhtiski," rääkis Tomingas. "Kirjeldas sedagi, kuidas sõitis liigsuure hooga, ning Kadrina ringteele jõudes paiskus üle kõrgete äärekivide nii, et masina rehvid said tõsiselt viga, ent ta jätkas siiski sõitu, kuni jõudis talle tuttava inimese maja hoovile. Tuvastasime, et mees oli raskes joobes, mis on ilmselgelt põhjus ka, miks ta sõiduki üle juhitavuse kaotas," kirjeldas patrullpolitseinik.

Üle kontrolliti ka Kadrina ringtee sündmuskoht ning veenduti, et sealsed jäljed kinnitavad autojuhi juttu, kus rehvid puru läksid.  

Juhtunu kõiki täpsemaid üksikasju selgitatakse edasises uurimises.

11.06.2021 15.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto