Politsei päästis Tapa vallas loomaaedikusse sattunud vanahärra elu

Toomas Herm
, ajakirjanik
Copy
Politsei otsib kadunud inimest. Pilt ei ole seotud loos kirjutatuga.
Politsei otsib kadunud inimest. Pilt ei ole seotud loos kirjutatuga. Foto: Marianne Loorents

Politsei alustas eile Tapa vallas otsingut, leidmaks hooldekodust teadmata suunas lahkunud vanahärrat. Mees leiti ühest loomaaedikust, kus ta abitult mudas pikali maas lebas.

Pühapäeva õhtul sai politsei teate, et Tapa vallas on hooldekodu territooriumilt teadmata suunas lahkunud 74-aastane vanahärra. "Teadmises, et piirkond on härrale täiesti võõras ning tal on tõsiseid mäluprobleeme, oli risk kõrge, et omal käel ta hakkama ei saa ning võib üksipäini seigeldes eluohtlikku olukorda sattuda," kirjeldas Rakvere politseijaoskonna juht Katrin Satsi.

Politsei alustas mehe otsinguid ning patrullid asusid hooldekodu ümber jäävaid kohti kontrollima, kuhu mees liikuda võinuks. "Otsinguid raskendas asjaolu, et ei olnud teada ühtki viidet mehe võimalikust liikumissuunast," jätkas Satsi. "Hajaasustatud piirkonnas pole paraku kuigi palju ka neid, kellelt abistavat infot küsida. Otsinguid alustame alati lähiperimeetrist, kuid kogemus näitab, et eakad läbivad vapralt ka pikki vahemaid. Teinekord isegi kümneid kilomeetreid."

Veidi enne südaööd õnnestus patrullil otsitav mees siiski üles leida. "Härra oli ühe laudakompleksi juures loomaaedikusse mudasse pikali maha kukkunud ning lebas seal abivajavas seisundis," kirjeldas maakonna politseijuht trööstitut vaatepilti. Mees oli teadvusel, kuid kurtis külmatunde üle. Ta anti meedikute hoole alla, kes tuvastasid vanahärral kerged alajahtumise tunnused. Esmaabi andmise järel toimetati ta tagasi hooldekodusse.

"Siiras rõõm, et vanahärra õnnestus elusalt leida. Arvestades tema tervislikku seisundit, ei oleks ta kiire abita kuigi kaua enam vastu pidanud, nentis Satsi. Traagiliste tagajärgede ennetamiseks soovitas ta panna eakate lähedaste taskusse positsioneerimisseadme. "Netivõrgus oleva mobiiltelefoni kõrval, mille liikumist saab teatud äppidega samuti jälgida, on müügil näiteks ka soodsa hinnaga käekellasid, mis võimaldavad vajadusel inimese asukohta jälgida," lisas Satsi.

Sel aastal on politseile laekunud ligi 1600 teadet kadunud või eksinud inimestest. Mullu samal ajal oli selliseid teateid üle 1900.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles