L, 25.06.2022

Elron parendas rongides WiFi kvaliteeti

Toomas Herm
, ajakirjanik
Elron parendas rongides WiFi kvaliteeti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elroni ronides paraneb traadita internetiühenduse kvaliteet.
Elroni ronides paraneb traadita internetiühenduse kvaliteet. Foto: Marianne Loorents

Parema traadita internetiühenduse tagamiseks paigaldas Elron rongidesse lisaruuterid, millega suurendatakse andmeside läbilaskevõimet ja tagatakse rongides parem WiFi kvaliteet.

"Rongisõiduga loome reisijale väärtuslikku aega, mida sisustatakse sageli näiteks tööd tehes või lihtsalt internetis aega veetes," rääkis Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg. "Analüüsides rongis internetikasutuse statistikat, näeme kasutatud internetimahu pidevat kasvu – selle aasta maikuus tehti 60 protsenti rohkem sõite kui möödunud aastal samal ajal. Näiteks eelmisel kuul kasutas rongi WiF-it päevas keskmiselt 8800 reisijat," selgitas ta.  Et suur üheaegsete kasutajate arv pärsib interneti kiirust, otsustati lisada pikemaid liine teenindavatesse rongidesse lisaruuterid, mis suurendavad andmeside läbilaskevõimet. "Lisaks eraldasime I klassi WiF-i tavaklassi ühendusest, mis tagab rongi I klassis senisest parema interneti kvaliteedi ning vähendab ka tavaklassi ühenduse koormust," sõnas Adamberg.

Iga rong on varustatud kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite andmesideühendusega ja lisaantennidega ning igas vagunis paiknevate tugijaamadega, mis parandavad andmesideühenduse kättesaadavust. "Interneti kvaliteet sõltub mobiilsidemasti kaugusest ja koormatusest," jätkas Adamberg. "Kuivõrd rong sõidab läbi ka piirkondadest, millest operaatorite mastid on kohati kaugel, on rongis kasutusel paralleelselt kõigi operaatorite andmeside ning kogu internetiliiklus jagatakse nende vahel dünaamiliselt, ehk kui ühe operaatori levi on nõrk, kasutatakse proportsionaalselt rohkem tugevama signaaliga teiste operaatorite ühendusi."

Enamik kaugliinide ronge on lisaruuteritega juba varustatud, kõik rongid loodetakse täiendavate seadmetega varustada selle kuu lõpuks.

Märksõnad
Tagasi üles