Rakvere linn annetas täna kirde maakaitseringkonnale lipu

Rakvere linn annetas täna kirde maakaitseringkonnale lipu. FOTO: Indrek Jurtšenko

Täna, 20. juunil, annetas Rakvere linnavalitsus kirde maakaitseringkonnale ringkonna lipu. Rivistusel osalesid liputoimkonnas kirde maakaitseringkonna Alutaguse, Viru, Jõgeva ja Järva malev, samuti naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad.

"Rakvere linnal on suurepärane koostöö kirde maakaitseringkonna Viru malevaga ning oleme tänulikud, et nende kohalolu linnas loob meile lisaturvalisust. Ringkonna staap asub Rakveres ning suur rõõm ja au on annetada kirde maakaitseringkonnale lipp, mis kannab endas vabaduse vaimu ja ühtsust ning kaitseb ja innustab ka rahuajal," rääkis Rakvere linnapea Triin Varek.

Rivistaja oli Kaitseliidu staabiveebel Peeter Land ja rivistuse vastuvõtja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. Lipule lõi naela sisse ka Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Rakvere linn annetas täna kirde maakaitseringkonnale lipu. FOTO: Indrek Jurtšenko

"Kirde maakaitseringkonnale annetatav lipp ühendab kõik ringkonna Kaitseliidu üksused, eriorganisatsioonid ning sümboliseerib ja kannab endas vabadussõja vaimu, aktiivsust ning nutikust, mida Viru rindel näidati üles murdelahingutes, ning tugevad kaitsetahet vabadussõja lõpu faasi lahingutes ülekaaluka vastase vastu," ütles kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

Kirde maakaitseringkonna lipul olev keskne embleem sümboliseerib piirkondlikult ühendatud juhtimisvõimet. Embleemil olevate kujundite kombinatsioon kujutab endast silda spartalaste südika Termopüülide lahingu ning Eesti vabadussõja murdelahingute ja Viru rinde pealetungi  vahel, sümboliseerimaks võitlusi, kus väikesearvulised väeüksused sõdivad edukalt, ennastsalgavalt, tarmukalt ja visalt ülekaaluka vastase vastu.

Rakvere linn annetas täna kirde maakaitseringkonnale lipu. FOTO: Indrek Jurtšenko
19.06.2021 26.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto