Mõnikord lihtsalt tuleb vastata maailma kõige rumalamale küsimusele – miks sa ei joo? Selle asemel et hakata nokastanud pärijale selgitama oma maailmavaadet, tuju või ka mõnda väga isiklikku sügavamat põhjust, mõeldakse välja lihtsamaid põhjendusi.
Alkoholist loobumist ei peaks õigustama, aga vahel on naksakas väide mõistetavam kui pikk selgitus
Virumaa Teataja kollektiivis pakkusid mõned inimesed välja oma lahendusi kurnavalt rumala küsimuse pareerimiseks.
- Hoia näpu vahel purki, olgu see täidetud alkoholivaba joogiga või üldse tühi, pole oluline. See välistab küsimise juba eos.
- Vala klaasi vett ja tilk sõstramahla või mistahes sobivat värvi alkovaba jooki. Hoia see käeulatuses ja tõsta küsijale tervituseks.
- Ütle, et liitusid ülemaailmse liikumisega "Kainus elunormiks", haara küsijal varrukast, vaata talle tungivalt silma ja ütle, et soovitad seda tallegi.
- Küsi: miks ma peaksin, kui niigi on tore?
- "Olen kaine rool!"
- "Ennetan pohmelli!"
- Kui ei joo, mahub sööki rohkem. Juba vanad eestlased ütlesid: "Parem las vats rebeneb, kui et hüva rooga üle jääb." Nii et kui ei joo, on sõnum selge – ma söön.
- "Mul on tabletikuur, mida ei või alkoholiga miksida."
- "Homme on tööpäev!"
- "Keegi peab kaine ketas olema!"
Nimekiri on pidevalt täienev nädala lõpuni. Ägedad mõtted on teretulnud!
Rauno jagas oma kogemust ja kirjutas, et enamik tuttavaid on juba kursis, et seda meest on raske tagasi pitsi tõstma sundida. "Vot just, jätsin ma oma igapäevase joomise päevapealt. Enne seda pidin iga päev saama vähemalt kaks õlut, aga enamjaolt läks rohkem. Esimene suurem tüli oli praeguse abikaasa ja laste emaga, viis mu selleni, et kas jätkata või mitte. Otsustasin proovida alternatiivi. Nüüd olen juba kaks aasta piimatoodete tarbimisel. Võin öelda, et olen pääsenud kurjusest ja sõltuvusest," rääkis mees, kes on eeskujuks oma lastele, kellest viis on kasulapsed, lisaks oma kaksikutele lastele.