N, 2.02.2023

Pühapäeval trikitavad Viru-Jaagupis koerad

Piret Saul-Gorodilov
Pühapäeval trikitavad Viru-Jaagupis koerad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ürituse korraldaja Tea Krihvel veedab palju aega koos oma hoolealustega.
Ürituse korraldaja Tea Krihvel veedab palju aega koos oma hoolealustega. Foto: Erakogu

Viru-Jaagupis toimub kogupereüritus, kus oma oskusi ja võimeid näitavad inimese parimad sõbrad – koerad.

Pühapäeval algusega kell 12 näitavad Viru-Jaagupis oma oskusi trikikoerad, tsirkusekoerad ja politseikoerad. Rakvere Koeraspordi Klubi paneb püsti agility raja ja demonstreerib, kuidas omanik saab koos koeraga aega veeta. Selgituseks olgu lisatud, et agility on lõbus koeraspordiala, kus koer peab läbima takistusraja võimalikult kiiresti ja vähe eksides ning peremees või -naine jookseb kõrval kaasa.

Ürituse korraldaja on kenneli Gayenna omanik Tea Krihvel ja ta toonitas, et igaüks, kel üritusel koer kaasas, saab samuti raja  läbida. "Loodetavasti nakatub ühtlasi pisikuga, mis tekitab soovi võtta koerapidamisest maksimum, pakkuda ajutööd oma koerale ning kvaliteetset ühist aega koerale ja omanikule," sõnas Krihvel, kes on tõeline entusiast, kelle kodus kasvab neli tiibeti mastifit. "Otsustasin ürituse korraldada selleks, et inimestele meelde tuletada, et koerad on võrratud," ütles Krihvel. 

Koroonaajal kasvas huvi koerapidamise vastu hüppeliselt ning naine kinnitas, et koer aitab stressi vastu ja pakub vahetut emotsionaalset lähedust.

Viru-Jaagupis on ühtlasi kohal loomaarst, kes õpetab loomale esmaabi andma. Samuti kiibib ta sealsamas koeri ja kaitsepoogib neid marutaudi vastu.

Märksõnad
Tagasi üles