Otsid uusi väljakutseid? Hakka vahetuspereks!

BNS
Copy
YFU vahetusõpilased tervitamas mullu augustis Eestisse saabunud Argentinast pärit Sofia Barriat.
YFU vahetusõpilased tervitamas mullu augustis Eestisse saabunud Argentinast pärit Sofia Barriat. Foto: Erakogu

Rahvusvahelise õpilasvahetusega tegelev MTÜ YFU Eesti otsib aastaks ajaks vahetusperesid Jaapani noortele, see omakorda avab võõrustajaile toreda võimaluse kultuurivahetuseks.

Sellel aastal tuleb Eestisse seitse Jaapani noort, kellest neli otsivad endale veel vahetusperet. Need on Kento, Daito, Seiji ja Fumina. Nad kõik on toredad ja hakkajad noored, kes soovivad tulla Eestisse ja tutvuda siinse elu ning kultuuriga.

Pärast Eestis veedetud aastat saavad neist oma kodumaal entusiastlikud Eesti saadikud, kes tutvustavad Eesti kultuuri ka väljaspool meie kodumaad.

YFU ehk Youth for Understanding pakub noortele võimalust turvaliselt välismaale õppima minna, et avardada oma silmaringi, saavutada iseseisvus ja kogeda teisi kultuure. Rahvusvaheline õppeprogramm on mõeldud 14–18-aastastele õpilastele ja selle raames on maailmas tegutsetud juba 70, Eestis 29 aastat.

Iga pere saab ise valida omale sobiva vahetuslapse. Järgmisel õppeaastal Eestis kooliteed alustavaid vahetusõpilasi näeb lehel www.yfu.ee/vahetuspere/vali-uus-pereliige.

Vahetuspereks hakkamise tingimuseks on pere motivatsioon – sisuliselt on see teisest kultuuriruumist pärit teismelise kasvatamine, kes alguses ei oska keelt ega tunne Eestis valitsevaid kombeid. Siiski muudab see kooskasvamise kogemus terve pere ühtsemaks ja avatumaks ning sellega kaasnenud toredad mälestused ja argipäeva naljakad juhtumised jäävad meelde kogu eluks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles