Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustelt tuli maakonda 27 medalit

Marleen Mülla võitis Rakveres teivashüppe Eesti kõigi aegade teise tulemuse 4.30-ga. FOTO: Madis Veltman

Eelmisel nädalal võõrustas Rakvere staadion taas Eesti noorkergejõustiklasi. Neljapäeval ja reedel selgusid selle aasta Eesti noortemeistrid U14 ja U16 ning laupäeval-pühapäeval U18, U20 ja U23 vanuseklassis. Kõikidel võistluspäevadel oli staadionil üle 500 noorsportlase.

Meie maakonna noorte saagiks oli seekord 27 medalit (7 kulda, 8 hõbedat, 12 pronksi) ja 40 kohta finaalis – esikaheksas.

Võistluste ühe säravama tulemuse eest hoolitses meie Marleen Mülla, kes võitis Eesti kõigi aegade teise tulemuse 4.30-ga N U23 teivashüppe.

Napilt jäi seekord ületamata Eesti absoluutne rekord 4.37. Euroopa U23 meistrivõistlusteks valmistuv Lishanna Ilves oli seekord hädas hüppepaku tabamisega ja võiduks piisas 5.93-st. Robin Sapar võitis samas vanuseklassis 400 meetri jooksu (48,54) ja oli 100 meetri distantsil kolmas (10,64), Albert Annimäe oli kolmas 200 meetri jooksus (22,16).

Marleen, Lishanna ja Robin esindavad Eestit ka Tallinnas toimuvatel Euroopa U23 meistrivõistlustel.

U20 vanuseklassis võitis Ragnar Rooba 800 meetri jooksu (1.58,01), Roman Litvinov sai kaugushüppes esimest korda jagu 7 meetri piirist ja 7.03 andis talle teise koha, Aleks Malm oli kolmas teivashüppes (3.90) ja Rasmus Virks odaviskes (52.29).  

Ragnar, Roman ja Aleks arvati Eesti noortekoondisse, võistlemaks juuli lõpus Balti noorte maavõistlustel.

U18 vanuseklassis võitis Berit Saar nii kuulitõuke (15.32) kui ka kettaheite (42.18) ja sai õiguse võistelda Euroopa U20 meistrivõistlustel, mis toimuvad samuti Tallinnas. Kaireen Penek oli kolmas kuulitõukes (13.23) ja Aivar Ellam kaugushüppes (6.65).

U16 vanuseklassis lõpetas Etriin Etverk 1500 meetri jooksu teisena (5.02,56).

Enim medaleid võideti U14 vanuseklassis. Kaksikvõit võeti poiste kolmikhüppes, mille võitis Georg Litvinov (10.64), teine oli Andreas Beketov (10.14), Laura Tõemets oli teine 100 meetri distantsil (13,41), kolmas 200 meetri jooksus (28,86) ja kaugushüppes (4.92), Kusti Mihkel Priks oli teine kaugushüppes (5.46) ja kolmas 100 meetris (12,76), Arpo Vahula oli teine odaviskes (36.46) ja kolmas kettaheites (38.13). Kolmandad olid ka Helerin Põder kõrgushüppes (1.40) ja Henri Randoja kuulitõukes (11.75).

Teisena ületasid lõpujoone nii tüdrukute (Carol Õunapuu, Laura Tõemets, Miia Elenora Nurmela, Maris Floren) kui ka poiste (Andreas Beketov, Georg Litvinov, Kusti Mihkel Priks, Oskar Vainult) 4 x 100 meetri jooksu teatevõistkonnad.

"Hea meel oli kuulda tunnustussõnu nii võistluste ladusa korralduse, asjatundliku kohtuniketöö, staadionil Vallimäe OÜ pakutud toitlustamise kui ka Rakvere ametikooli majutuse ja toitlustamise kohta," ütles Rakvere spordikooli direktor Jaak Vettik.

Taas koguneb Eesti noorte kergejõustikuparemik Rakveres 21. ja 22. juulil, mil selguvad parimad mitmevõistlejad.

07.07.2021 09.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto