K, 6.12.2023

Rakveres terendab kuum valimissügis

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Väge täis Rakveres tõotab valimiste eel tulla vägev möirapullide heitlus, sest juba praegu ei hoia poliitikud end tagasi.
Väge täis Rakveres tõotab valimiste eel tulla vägev möirapullide heitlus, sest juba praegu ei hoia poliitikud end tagasi. Foto: Jaanus Lekk

Valimiste eel tavaliselt ümbernurgajuttu ajavad poliitikud on sel korral Rakveres ootamatult otsekohesed: nii reformierakonna kui ka EKRE esindaja ütles Virumaa Teatajale, et nad välistavad sügisel valitavas volikogus koostöö seltskonnaga, kuhu kuulub praegune Rakvere abilinnapea Andres Jaadla.

Tegelikult saaks ei-nimekirja lisada ilmselt ka Isamaa: kui sellesse erakonda kuuluv Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami rääkis Virumaa Teatajale nurkadeta poliitikujuttu, siis hiljuti erakonnaga liitunud ja valimistel suurele häälesaagile lootev endine abilinnapea Neeme-Jaak Paap pole kindlasti Jaadla mehi (vaata ka lisalugu – toim.).

Praegu keskerakonda kuuluv abilinnapea Andres Jaadla pääses volikogusse kodanike valimisliidu Rakvere Heaks nimekirjas ja liitus keskerakonnaga pärast kaks aastat tagasi Rakveres toimunud võimuvahetust. Viimase järel võeti Jaadla tööle abilinnapeana ja vastavalt seadusele ta volikogusse ei kuulu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles