P, 3.12.2023

Lääne-Viru metsades hakkasid tuleohu tõttu kehtima piirangud

BNS
Facebook
Comments
Eestis on tänavu toimunud juba 626 metsa- või maastikupõlengut.
Eestis on tänavu toimunud juba 626 metsa- või maastikupõlengut. Foto: Elmo Riig

Suure tuleohu tõttu on neljas maakonnas keelu all ka RMK matkateedel viibimine.

Neljas maakonnas kehtib alates pühapäevast ametlikult tuleohtlik aeg, mis tähendab, et Jõgeva-, Järva- ning Ida- ja Lääne-Virumaal ei tohi võõral metsa- ja muu taimestiku ning turbapinnasega kaetud alal aega veeta ega sealt ka mootorsõidukiga läbi sõita.

"Kui hakkad juba kaugelt taimestiku, metsa või turbaga kaetud ala nägema ja see, mida sa näed, pole sinu eramaa, siis palun hoia eemale, kuniks tuleoht taas väheneb," selgitas päästeamet sotsiaalmeedias. 

Piirangute täitmisel hoiavad silma peal päästeameti patrullid. Selline keeld on esmakordne, kuid hädavajalik, sest tänavu on toimunud 626 metsa- ja maastikutulekahju, millest paljud on alguse saanud mootorsõidukist väljunud sädemest.

Keeld kehtib päästeameti sõnul eraisikutele, samas tohivad maaomanikud metsa- ja rabatöid endale kuuluvatel aladel siiski teha. Ühtlasi on neis neljas maakonnas keelu all RMK matkateed ja -rajad, kuniks tuleoht taas väheneb. Turbaväljal masinatega töötamine keelatud ei ole, kuid eraisikud nendele mittekuuluvatel turbaväljadel näiteks ATV-dega sõita ei tohi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles