R, 24.03.2023

Päästeamet uuendas tuleohtliku aja piiranguid metsades

Mart Rauba
, ajakirjanik
Päästeamet uuendas tuleohtliku aja piiranguid metsades
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mitmes maakonnas on välja kuulutatud tuleohtliku aja piirangud.
Mitmes maakonnas on välja kuulutatud tuleohtliku aja piirangud. Foto: Peeter Langovits

Tänasest kehtivad tuleohtliku aja piirangud lisaks Ida- ja Lääne-Virumaale ning Jõgevamaale Pärnu- ja Tartumaal, piirangutest vabastati Järvamaa metsad. Viibimispiirang enam ei kehti, kuid mootorsõidukiga liiklemine on jätkuvalt keelatud.

Piirangute muutmisel arvestati ilmastikuprognoose, tuleohu taset ja senist tulekahjude esinemissagedust.

Tuleohtlikul ajal on metsas keelatud grillimine, lõkke tegemine, suitsetamine ning sisenemine mootorsõidukiga,(sh parkimine), välja arvatud turbatöötlemis-, põllumajandus- ja metsatöödeks.

Metsas võib vajadusel metsatöid teha, seejuures vastutab sealse tegutsemise eest metsaomanik ise. Samuti on lubatud turbatöötlemis- ja põllumajandustööd. Lõket teha ega grillida ei tohi ka isiklikus ega RMK metsas.

"Omal jalul või mootorita sõiduriistaga võib tuleohtlikul alal liigelda, kuid hoiduma peab tuleohtu kujutavatest tegevustest, nagu on suitsetamine, lõkke tegemine ja grillimine," sõnas päästeameti ennetusosakonna ekspert Sandra Repp. "Meeles tuleb aga pidada, et mootorsõidukitega on tuleohtlikul alal liiklemine endiselt keelatud, kuna just nende sädemeist on alguse saanud väga suur osa metsa- ja maastikupõlengutest," lisas ta.

Päästeamet püüab inimestele seada võimalikult vähe piiranguid ja neid kohe ka leevendada, kui olukord lubab. 2018. aasta samasugune kuum ja kuiv suvi, nagu on olnud tänavu, andis valusad õppetunnid – vaatamata sellele, et tuleohtlik aeg oli toona välja kuulutatud neljakümnel suvepäeval, oli üle 24 tunni kestvaid päästesündmuseid 27.

Ka väike eksimus looduses võib kaasa tuua rängad tagajärjed – metsa- ja maastikupõlengud ohustavad loodust, seal elavaid loomi, inimesi ja nende kodusid. Tänavu on 19. juuni seisuga olnud 648 metsa- ja maastikutulekahju, neist 89 juulis.

Märksõnad
Tagasi üles