Valitsus plaanib alandada üritustel osalejate piirmäära

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Copy
Nakatumine on sagenenud eelkõige noorema elanikkonna hulgas.
Nakatumine on sagenenud eelkõige noorema elanikkonna hulgas. Foto: Andrei Ozdoba

Valitsus plaanib koroonaviirusega nakatumise kasvu tõttu langetada üritustele kehtestatud külastajate piirarvu.

Peaministri ülesandeid täitev riigihalduse minister Jaak Aab ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et nakatumiskordaja on praegu 1,2 ja 1,3 vahel ning nakatumisnäitajad järgnevatel nädalatel kindlasti kasvavad. "Olukord on tõsine," sõnas ta.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tõi esile, et jaanipäevaga võrreldes on nakatumisnäitaja praeguseks kolmekordistunud. Tema sõnul on valida kahe variandi vahel: kas kehtestada laiaulatuslikud piirangud või korraldada laiaulatuslik vaktsineerimine.

Nii Aab kui ka Kiik ütles, et nakatumisnäitajate kasvades tuleb kaaluda üritustel osalejate piirmäära langetamist.

Kiik sõnas, et praegused piirarvud on olnud nii kõrged, et valdav osa üritusi on saanud vabalt toimuda.

"Tänases olukorras ei saa lubada siseruumides kuni 1000 inimesega üritusi ja väliruumides kuni 5000 inimesega üritusi," ütles Kiik. Tema sõnul hakkab edaspidi olema üha rohkem üritusi, kus inimesed saavad osaleda tõendiga.

Aab nentis, et viimasel ajal on nakatumine kasvanud eeskätt nooremate eagruppide seas. Nooremad on samas sotsiaalselt aktiivsed ning osalevad mitmesugustel üritustel. Aab sõnas, et nooremate seas on palju asümptomaatilisi nakatunuid või põetakse tõbi kergemalt läbi. Samas nooremate kaudu levib nakkus edasi ning haiglasse võivad hakata jõudma inimesed, kes põevad haigust raskemalt. 

Justiitsminister Maris Lauri ütles, et eesmärk ei ole piirata eluks vajalikke avalikke teenuseid. Esimesena saavad tema sõnul piirangud meelelahutusega seotud tegevused. "Need, kes on vaktsineeritud, nende jaoks jääb elu avatuks," lisas Lauri.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles