Päästeamet tõi välja uppumiste statistika

Levinuim uppumispõhjus on olnud vette kukkumine. FOTO: Mailiis Ollino

Täna tähistataval ülemaailmsel uppumise ennetamise päeval tõi päästeamet Eesti veeõnnetuste statistika seas välja ka selle, et tänavu südasuvel on nädalas uppunud vähemalt kolm inimest. 

Päästeamet teatas, et kesksuvel upub vähemalt kolm inimest nädalas. "Sel aastal on uppunud 35 inimest, kellest 17 just suvekuudel," teatas päästeamet sotsiaalmeedias. "Alates jaanipäeva nädalast oleme kaotanud veeõnnetustes minimaalselt kolm inimest nädalas."

Levinuim uppumispõhjus on olnud vette kukkumine: 12 veesurma 35-st on juhtunud just nii. Suplemise tagajärjel on tänavu uppunud üksteist ja kalastamise käigus kaheksa inimest ning jääsõitu tehes üks inimene. 

Päästeamet soovitab veeohtudest vestelda nii eakate kui ka lastega. Viimastel tuleks seejuures alati silm peal hoida. 

Tundmatus kohas ei tohi vette hüpata keegi, sest lisaks madalale veetasemele võib seal olla veealuseid poste, kive ja kände. Ka tugeva lainetuse ja kiire vooluga veekogudesse sisenemine võib lõppeda traagiliselt. 

Ujuda tuleks kalda lähedal, et jalad põhja ulatuksid – nii on väsimise või terviserikke korral riskid väiksemad. 

Vesi ja alkohol ei käi kokku. Ohtlikud on isegi nõrk joove ja pohmell, mis võivad kaasa tuua vereringehäired nii südames kui ka jäsemetes. Purjus sõpru ei tohi vette lasta ja kanda tuleb korrektselt kinnitatud päästevesti. Päästevesti või uppumiskindlat jopet tuleks kanda ka kahlamispükstes kalastades.

24.07.2021 28.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto