Avatud taludes käis uus rekordarv külalisi

Piret Saul-Gorodilov
Copy
Avatud talude päeval külastas Suuretüki talu rekordarv inimesi.
Avatud talude päeval külastas Suuretüki talu rekordarv inimesi. Foto: Ain Liiva

24. ja 25. juulil oli üle Eesti külastajatele avatud 299 talu, kuhu tehti nädalavahetusel kokku üle 234 000 külastuse. Tegemist on praeguseks seitsmel järjestikusel aastal toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

Suuretüki talu asub Lääne-Virumaal külastamiseks soodsas asukohas ja silmailu pakuvad seal tohutu linnusortiment ning loomad. Talu perenaine Heli Napp kõneles, et tegelikult möödus tihe nädalavahetus sel aastal kuidagi rahulikumalt. Võimalik, et naine on ka juba ise kogenud ja oskab kõige ettetulevaga arvestada. Loobu külas Suuretüki talus käis üle 3000 inimese. "Venemaalt tulijaid oli seekord veel rohkem ja igasuguseid erinevaid keeli oli kuulda: prantsuse keelt ja teisi," rääkis perenaine, kelle hääles kostus endiselt nädalavahetuse väsimus.  

Üle Eesti kahekordistus külastuste arv maakondade võrdluses eelmise aastaga Hiiu-, Saare-, ja Valgamaal. See-eest vähem oli külastusi Harju-, Jõgeva-, Põlva-, Tartu- ja Võrumaal. Teistes maakondades püsis külastuste arv sama või kasvas pisut võrreldes 2020. aastaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles