T, 30.05.2023

Parima talu tiitlile pretendeerib maakonnas Varisoo talu

Piret Saul-Gorodilov
Facebook Twitter
Comments
Hindamiskomisjoni liikmed (vasakult) Karolin Lillemäe (maaeluministeerium), Lii Sammler (Maaleht), Gelis Pihelgas (ETKL), Teele Üprus (Maa Elu) ja Madis Reinup (maaelu edendamise sihtasutus).
Hindamiskomisjoni liikmed (vasakult) Karolin Lillemäe (maaeluministeerium), Lii Sammler (Maaleht), Gelis Pihelgas (ETKL), Teele Üprus (Maa Elu) ja Madis Reinup (maaelu edendamise sihtasutus). Foto: Eestimaa talupidajate keskliit

Algas selle aasta parima talu konkursil osalevate talude ülevaatus. Kolmepäevase ringreisi raames külastab Žürii kokku 11 talu, Lääne-Virumaad esindab konkursil Katku külas asuv Varisoo talu. 

Peremees Ragnar Viikoja oli võõrsil reisimas, kuid tema isa Eino Viikoja sõnas talu asjaajamise kohta: "Las need noored möllavad." Ta lubas ise kõrge komisjoni vastu võtta ja nad talu tegemistesse pühendada. Uhke isa kõneles, et Ragnar on põllumajanduses juba doktorantuurini jõudnud ja noored on väga tublid.   

Eestimaa Talupidajate Keskliidu (ETKL) tegevjuht Kerli Ats kõneles, et peretalud on Eesti põllumajanduse selgrooks ja asuvad väga olulisel kohal kogu maaelu edendamisel. "Eestimaa Talupidajate Keskliit on igal aastal parima talu konkursiga teadvustanud ja tunnustanud talutootmise olulisust," ütles ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles