R, 9.12.2022

Tamsalusse on plaanis rajada mängu- ja loovuskeskus

Kaarel Kesamaa
Tamsalusse on plaanis rajada mängu- ja loovuskeskus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tegusad Eesti naised (vasakult) Maris Uudeküll, Maarja Hunt ja Kerttu Urm arendavad kogukonda.
Tegusad Eesti naised (vasakult) Maris Uudeküll, Maarja Hunt ja Kerttu Urm arendavad kogukonda. Foto: Kaarel Kesamaa

Kolme entusiastliku noore õpetaja Marise, Maarja ja Kerttu unistuseks on oma kodukohta luua üks eriti äge mängu- ja loovuskeskus. Naised soovivad nii oma kui ka teiste perede lastele pakkuda võimalust tulevases mängu- ja loovuskeskuses aega veeta.

Alles eelmisel sügisel ühendasid naised oma jõud ning Maris ja Maarja lõid lasteaialastele mõeldud loovusringi. See osutus väga populaarseks ja kõik kohad said kiiresti täis. Kuid ruumidega oli pidevalt üks jama – neid pidi jagama kohalike asutustega. See muutis naiste autod parajateks ladudeks, kuna polnud võimalik vahendeid ega laste töid ringiruumi hoiule jätta. Oma töö tegi ka koroona, pannes ringi tegevuse korduvalt pausile.

Sellest hoolimata ei jäetud jonni ja tegutseti nii palju kui võimalik. Lõpuks osaleti Tapa vallavalitsuse korraldatud enampakkumisel Tamsalu halduskeskuses ja nii õnnestus neil enda kasutusse saada vanad tootmisruumid lasteaia vahetus läheduses.

“Nüüd oleme me saanud endale kindlad ruumid ning soovime lisaks loovusringile pakkuda mitmesuguseid teenuseid tervele kogukonnale: sünnipäevade pidamine koos lisavõimalustega, ruumide rendi võimalus, töötoad ja koolitused,” loetles Maarja. Peale selle ollakse oma tegevusega juba silma jäänud nii kohalikele kui ka naabervaldade inimestele, kes on naisi sünnipäevi ja muid üritusi korraldama kutsunud.

“Loodame juba selle aasta sügistalviseks perioodiks ruumid renoveerida ning sisustada kõige ägedaga, mida üks koolitus- ja mängukeskus vajab. Juba praegu on soetatud mitmesugust inventari: ronila, batuudid, jäätisemasin, eri mängukeskused ning koolituslauad,” sõnas Maris. “Ruumid olid väga kehvas seisukorras. Varem olid seal tööstusruumid, mille oma jõududega ja sõprade abiga plaanime korda teha. Ainult toru- ja elektritööd tellime väljast,” rääkis Maarja.

“Tegime ka Hooandja keskkonnas projekti, millega kogusime toetust tervelt 5600 eurot, kuid renoveerimistööd lähevad sellegipoolest kordades kallimaks. Lisaks on plaanis ettevõtte suurenedes küsida ruumide kasutajatelt tasu,” ütles Kerttu.

“Veel plaanime ehitada eriti laheda mänguala, kus kõigil lastel huvitav lustida oleks ning täiskasvanutel koolitus- ja puhkealal mõnus aega veeta. Usume, et meie juures leiab tegevust nii väike kui suur,” sõnastas Maarja ettevõtlike naiste ühise mõtte.

Märksõnad
Tagasi üles