Kas omavalitsuse kõnniteede hooldamine on ikka omaniku kohus?

Priidu Pärna
, Eesti Omanike Keskliidu esimees
Copy
Priidu Pärna.
Priidu Pärna. Foto: Sander Ilvest

Mis oleks, kui igaühel meist oleks kohustus linna parkides ja haljasaladel muru niita, lilli istutada ja kasta ning lehti riisuda. Oleksid nõus sellega? Tõused tööpäeva hommikul kell viis ja lähed linna haljasaladele ilmet andma, et siis kella kaheksaks tööle minna. Kas tundub võimalik ja meelepärane?

Aga just selline olukord praegu on. Jah, me ei käi pargis lehti riisumas ega lilli kastmas, aga linnale kuuluvatel aladel, mis piirnevad omaniku kinnistuga, peame heakorda hoidma – kevadel ja sügisel lehti riisuma ning talvel lund lükkama. Sügisel, kui kastanite ja tammede laiad lehed omavalitsuse kõnnitee on matnud, ning talvperioodil, kui pikka aega sajab tihedat lund, teeb see tuska küll, sest omanik peab selle võõra tee korras hoidma.

Kokkuriisutud lehti pole sageli kuskile panna, sest teadupärast kõdunevad kastani- ja tammelehed väga aeglaselt. Hea on, kui omavalitsus mingil hetkel lehekotid kokku korjab ja ära viib, aga paljudes omavalitsustes tuleb nende äravedamise eest hoolitseda omanikul endal. Tiheda laia lumesaju korral, on aga sul omanikuna kohustus linna või alevi kõnnitee hoida puhas terve päeva vältel.

Tagasi üles