Kadrina kirikukellad hakkavad uue löögiseadme abil täistundi kuulutama

Kadrina kiriku kaks vana kella saavad moodsad löögiseadmed ja hakkavad endast täistundidel märku andma. FOTO: Kadrina Kirik

Kirikutornis käivad tööd uue kirikukellade löögiseadme paigaldamiseks. Plaani järgi hakkavad kellad uue süsteemi abil inimesi teenistusele kutsuma juba sel pühapäeval ning enne seda on loota märguandeid täistundidel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kadrina koguduse õpetaja ja Viru praostkonna abipraost Meelis-Lauri Erikson selgitas, et Kadrina kirikul on kaks kella ja nende kõrvale pannakse elektromagnetvasarad, mis hakkavad vastu kellakeha lööma. Löögiaegu on võimalik arvutiprogrammiga juhtida ning puutetundliku ekraaniga juhtpult paigaldatakse käärkambrisse. “Jääb ka käsitsi juhtimise võimalus, mida on vaja ainult jumalateenistuse lõpukella helistamiseks, sest teenistuse pikkust ei saa ette planeerida,” rääkis Erikson.

“Meil oli omal raha kogutud üle 1700 euro. Lõviosa sellest tuli tänu aastatagusele Tõnis Mägi kontserdile Kadrina kirikus, mis oligi välja kuulutatud uue kellalöögisüsteemi heaks. See läks nii hästi, et ühe õhtuga kogusimegi 1000 eurot kohe,” kõneles koguduse õpetaja ja lisas, et kõik kokku läheb maksma 4812 eurot.

17.08.2021 19.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto