Tarrvi Laamann maalib puid ja põõsaid Jamaica vaimus

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Tarrvi Laamann avab Rakvere teatris näituse "Puu ja põõsas".
Tarrvi Laamann avab Rakvere teatris näituse "Puu ja põõsas". Foto: Rakvere Teater

​Rakvere teatri galeriis avatakse esmaspäeval, 30. augustil Tarrvi Laamanni isikunäitus "Puu ja põõsas". Kunstniku sõnul sai näituselooming koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu.

Tarrvi Laamanni näitus "Puu ja põõsas" toob Rakvere teatri galeriis vaatajani reggae-rütmide optimistliku impulsiga maalid ja graafika.

"Inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus – soe päike ja Kariibi meri," ütles Tarrvi Laamann. "Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust Jamaica ja eesti kultuurist – trükkisin vineerplaadile ja lõuendile kanepilehti, kookospuulehti ning Eesti vahtralehti ja lisasin viimase kihina Jamaicale omastes erksates toonides akrüülvärvi, mis voogab ja pulseerib maalidel nagu kohalik rahvamuusika – reggae- ja eesti regivärsi rütmides."

Tarrvi Laamann on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Ta on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia graafika eriala ning täiendanud end Jaapanis ja Indias. Tema loometöö on mitmekülgne: ta on eksponeerinud oma kunsti nii Eestis kui ka välismaal, avaldanud raamatuid ja muusikat ning tema looming on kogudes Eestis, Soomes, Jamaical, Hiinas ja mujal.

Näitus avatakse kell 17.17.

Tagasi üles