Grossi Toidukaubad Viru ralli tuleb taas ja toimub ühepäevasena

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Rally Estonia 2019. Georg Gross Alaküla hüppel.
Rally Estonia 2019. Georg Gross Alaküla hüppel. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste sarja eelviimane etapp sõidetakse sel aastal ühepäevasena kiiretel ja tehnilistel Virumaa teedel. Rallile antakse start 18. septembril Rakvere Keskväljakul. Starti oodatakse kuni 80 ralliautot nii Eestist kui ka välismaalt.

Võistlejatel tuleb sel aastal Grossi Toidukaubad Viru rallil läbida kaheksa kiiruskatset kogupikkusega 97,82 km. Korduvaid lisakatseid on neli ja raja kogupikkuseks on plaanitud 316,80 kilomeetrit. Ralli hoolduspark ja võistluskeskus asuvad nagu varasematel aastatelgi OG Elektra AS-i keskuses.

"Möödunud aastal toimunud Kehala rallil nägime, et ühepäevane kompaktne võistlusformaat võeti võistlejate poolt positiivselt vastu, ja seetõttu otsustasime praegust epidemioloogilist olukorda arvestades sel aastal Grossi Toidukaubad Viru ralli läbi viia analoogses formaadis. Võistlustrassi koostamisel oleme püüdnud tuua sisse ka uusi lõike, kuid suures plaanis on olemas kõik Virumaa ralliradade legendaarsed klassikud ja võistlejate lemmikud," kommenteeris ralli direktor Madis Halling.

"Paraku ei saa me ka tänavu läbi ilma piiranguteta, kuna COVID-19 viiruse levik näitab endiselt kasvutrendi, ja sellega seoses täpsustub üksjagu võistlusega seotud detaile hiljem."

Grossi Toidukaubad Viru ralli 2021 on autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste sarja 4. etapp klassidele EMV1, EMV5, EMV6, EMV7 ja EMV8; 6. etapp klassidele EMV2, EMV3 ja EMV4 ning 3. etapp klassidele EMV9 ja EMV10 (võistkondlik arvestus).

Tagasi üles