P, 29.01.2023

Lääne-Virumaal kütiti karukvoot kiiresti täis

BNS
Lääne-Virumaal kütiti karukvoot kiiresti täis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lääne-Virumaal on kütid lasknud tosin karu ja rohkem lasta ei või.
Lääne-Virumaal on kütid lasknud tosin karu ja rohkem lasta ei või. Foto: Elmo Riig

Jahimehed lasid augustiga alanud karujahihooaja esimesel kuul Eestis 72 karu ja seetõttu saavad nad hooaja järelejäänud kahel kuul küttida vaid kümme metsaotti.

Ida-Viru- ja Lääne-Virumaa kütid olid 1. septembriks lasknud kummaski maakonnas 12 karu ja sellega on karude küttimise limiit nendes maakondades läbi. Limiit on läbi ka Jõgeva- ja Järvamaal, kus kummaski maakonnas on tabatud üheksa karu. Tänavu ei tohi enam karusid küttida ka Tartu-, Pärnu-, Põlva- ja Võrumaa kütid, kes on lasknud vastavalt seitse, kuus, kolm ja ühe karu.

Viljandimaa kütid on tänavu tabanud kolm karu ja tohivad lasta veel neli, Harjumaa kütid on lasknud viis ja saavad lasta veel kaks. Kolm karu lasknud Raplamaa kütid tohivad lasta veel kaks, samuti tohivad kaks karu lasta seni ühe karu tabanud Valgamaa jahimehed. Läänemaal on üks lubatud karu laskmata, samas Hiiumaal on lastud üks karu, kuigi kummalgi suursaarel karude laskmislimiiti esialgu polnud.

Keskkonnaamet leidis, et karude küttimismaht on alanud jahiaastal mõistlik kehtestada mitmes osas, nagu seda oli tehtud eelmistel jahiaastatel, ja jättis neli protsenti küttimismahust ehk kolm karu jahihooaja alguses reservi.

Märksõnad
Tagasi üles