Tarrvi Laamanni värrvid ja grraafika

Tarrvi Laamanni elavad, värvirikkad, ekspressiivsed teosed peegeldavad tema rõõmsat kunstnikuloomust.Tarrvi Laamanni elavad, värvirikkad, ekspressiivsed teosed peegeldavad tema rõõmsat kunstnikuloomust. FOTO: Marianne Loorents

Voogavad värrvid ja pulseerivad rrütmid. Kookospalmi- ja vahtralehed. Reggae ja runo. Jamaica ja Eesti. “Puu ja põõsas”. Rakvere Teatrigalerii on pilgeni Tarrvi Laamanni pulbitsevast enerrgiast.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tarrvi Laamanni värvidest pakatav “Puu ja põõsas” on tema – vähemasti – kolmas näitus Rakvere teatris. Kunstnik on varem näidanud puulõikeid, graafikat ja mokuhanga-tehnikas loomingut, seekordne 40 kirkast teosest koosnev “Puu ja põõsas” esitleb monotüüpiat ja maali. Ning muidugi kunstniku (loomis)vabadust.

“Näitusel on kahe aasta tööd. Värskematel on Jamaica kookospalmi lehed koos Eesti vahtralehtedega,” sõnas Tarrvi Laamann. Ta rääkis, et trükkis Jamaical seeria kookospalmilehtedest ning Eestis Vaskjalas trükkis neile juurde vahtralehti. Nõnda voogab ja pulseerib maalidel nagu kohalik rahvamuusika reggae- ja regivärsirütmides. Komplektis on 12 tööd. “Mingis mõttes on see üks töö,” lausus ta.

03.09.2021 07.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto