Koos Pika tänavaga saavad uue näo mitu teelõiku

Mart Rauba
, ajakirjanik
Copy
Kuu lõpuks valmiv Pikk tänav on ühesuunaline alates Tallinna tänavast kuni tuletõrjeühingu majani (vasakul), edasi kulgeb see kahesuunalisena. Samuti on kahesuunaline Tõusu tänava algus.
Kuu lõpuks valmiv Pikk tänav on ühesuunaline alates Tallinna tänavast kuni tuletõrjeühingu majani (vasakul), edasi kulgeb see kahesuunalisena. Samuti on kahesuunaline Tõusu tänava algus. Foto: Ain Liiva

Rakvere Pika tänava uuendustööd peaksid valmima septembri lõpuks, liiklus selle tagumises lõigus taastatakse varem. Abilinnapea Kert Karuse sõnul seisab see vaid liiklusmärkide ülespaneku taga.

Ühesuunaliseks jääb Pikk tänav alates Tallinna tänavast kuni Tõusu tänavani. See tähendab, et Pikalt tänavalt saab Kooli tänavale sooritada ainult vasakpööret. Kooli tänav jääb ühesuunaliseks ka edaspidi, mis tähendab, et spordikeskuse poolt sealtkaudu Pikale tänavale sõita ei saa. Just selle vastu eksivad paljud juhid seniajani, tekitades liiklusohtlikke olukordi, kuna Kooli tänava laius ei võimalda kahel autol teineteisest mööduda.

Tõusu tänava liiklus taastatakse kahesuunalisena, muu hulgas renoveeritakse kõnnitee koos Tõusu tänav 2 maja küljel olevate treppidega, mis on olnud aastaid poollagunenud seisukorras.

Tagasi üles