P, 26.03.2023

Rehbinderi majas uuritakse uuenduste käigus ajalugu

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Rehbinderi majas uuritakse uuenduste käigus ajalugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Virumaa Muuseumide juhataja Viljar Vissel (esiplaanil) tutvustab huvilistele taamal paistvat seinamaalingut ratsanikust ja tema ustavast hobusest, mis ka peale maja remonti uhkelt seina kaunistama jääb.
Virumaa Muuseumide juhataja Viljar Vissel (esiplaanil) tutvustab huvilistele taamal paistvat seinamaalingut ratsanikust ja tema ustavast hobusest, mis ka peale maja remonti uhkelt seina kaunistama jääb. Foto: Ain Liiva

Muuseumi uksest sisse astudes ei tule mõttessegi küsimus, kuidas ekspositsioon ja hoone on valminud. Rakvere Rehbinderi majas murti aga traditsioone, kui kutsuti kultuurisõbrad tellingute ja tolmu keskele ning tutvustati väärikas hoones peidus olevaid saladusi.

Rakvere Rehbinderi majas käib ulatuslik ümberehitus alates elektrisüsteemi uuendamisest ning lõpetades põrandatele ja seintele uue ilme andmisega. Praegu on võõra silma jaoks hoonest alles ainult kivikarp, mille siseseinad meenutavad rohkem mahajäetud maja kui valmimisjärgus muuseumi.

Hoolimata sellest, et hoone on ehitatud juba 18. sajandil ning on vanim omataoline säilinud aadlihoone Rakveres, ei ole seal põhjalikke ega dokumenteeritud ajaloouuringuid kunagi tehtud ja eelmisel aastal alustatud rekonstrueerimistööd andsid selleks ideaalse võimaluse. “Rehbinderi maja on väga palju käest kätte ning omanike ja haldajate vahel liikunud, iga uus omanik on majja jälje jätnud,” sõnas Virumaa Muuseumide juhataja Viljar Vissel.

Märksõnad
Tagasi üles