P, 3.07.2022

Inimlikult lahendamata probleem

Vaata videost sõnasõda bussijuhi ja lapsevanema vahel
Toomas Herm
, ajakirjanik
Inimlikult lahendamata probleem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2

Augusti viimasel päeval juhtus, et liinibuss ei võtnud peale Kadrinast Tapale sõita soovivat 11-aastast poissi. Laps konutas pimedas bussipeatuses, kuni isa talle järele tuli. Õnneks oli keegi, kes poisikese hädast päästis.

Tapal elav Koit Kesküla rääkis, et tema 11-aastane poeg käib Kadrinas koolis ja trennis. Poisi lahutamatuks kaaslaseks on elektritõukeratas. Seni on ta sellega alati bussi pääsenud, kuid 31. augusti õhtul umbes kella üheksa ajal keeldus bussijuht teda peale võtmast. Bussijuht olevat öelnud, et mine koju, paki oma tõukeratas ära ja siis ta vaatab, kas võtab peale või mitte. Ja sõitis minema.

Laps helistas isale. Pojale järele sõites märkas too liinibussi tulevat. Esmalt vestles Koit Kesküla sohvriga, võttes vestluse ka videosse. Isa küsimusele, miks bussijuht tema 11-aastast last peale ei võtnud, vastas sohver omakorda küsimusega, et kas mees mõtleb ka, mida see tõukeratas bussis avarii korral tegema hakkab.

Kesküla esitas transpordiametile kaebuse, kust see teenuseosutajale aktsiaseltsile Go Bus edasi saadeti. Äriühingu juht Andrei Mändla viitab oma vastuses pagasiveo nõuetele, kus on öeldud, et muud spordi- ja liikumisvahendid peavad olema sisenemiseks pakitud. Samuti peab salongis veetav pagas olema mõistliku suurusega ega tohi takistada reisijate sisenemist ega väljumist. Bussijuht olevatki oma tegevuses lähtunud kehtivatest nõuetest. "Arvestama peab ka sellega, et tõukeratas oli küllaltki suur. ning buss 19-kohaline väikebuss," öeldakse vastuses. "Lisaks ei tekkinud bussijuhil ka kahtlust, et noormees, pakkinud tõukeratta, saab tunni aja pärast soovitud sihtkohta. Ehkki see juhtum on kahetsusväärne, saan siinkohas samas jääda vaid sellele seisukohale, et ühissõiduki juht käitus antud olukorras vastavalt kehtivatele nõuetele."

Koit Kesküla sõnul rääkis ta juhtunust tuttavale bussijuhile, kes konkreetse bussi peal näitas ja ütles, et laps oleks oma tõukerattaga vabalt ja ohutult ära mahtunud.

Kadrina vallavanem Kairit Pihlak ütles, et on juhtunuga kursis. Vallajuhi sõnul küsiks ta bussifirmalt, kas pagasiveo nõuded, millele Mändla viitab, on reisijatele lihtsasti kättesaadavad. "Kas need on bussis üleval?" küsis Pihlak. "Eeldan inimlikku lahendust," jätkas vallavanem. "Kuhu see väike poiss siis tunniks ajaks jääb jõlkuma," lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles