P, 3.07.2022

Ettevõtlusnädal tuleb taas: kohane ja võida!

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Ettevõtlusnädal tuleb taas: kohane ja võida!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga.
Ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga. Foto: Ettevõtlusnädal

Traditsiooniline üleeestiline ettevõtlusnädal toimub sel aastal 4.–10. oktoobrini. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on sel aastal "Kohane ja võida!". Ettevõtlusnädal toob Lääne-Virumaale rohkelt sündmuseid ettevõtjatele, vabakonnale ja teistele huvilistele.

Täna avalikustatakse tänavuse ettevõtlusnädala "Kohane ja võida!" programm ja algab registreerumine pakutavatele koolitustele.  

"Tänavusel ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga, sest just see on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena," sõnas maakondlike arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul. "Nädala jooksul tutvustame erinevate sündmuste raames neid edu tegureid, mis on olulised nii iga ettevõtja kui ka vabaühenduse jaoks täna ja homme, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda," lisas Huul.

Nädal toob kokku nii ettevõtlusega alustajad kui ka tegutsevate ettevõtete esindajad, sündmusi jagub koolinoortelegi. Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabakonnale. Muutustega kohanemine on oluline kõigile, ka vabaühendustel tuleb õppida praeguses keerulises olukorras paindlikke lahendusi leidma. Seetõttu toimub ettevõtlusnädalal varasemast rohkem vabaühendustele pühendatud üritusi. Esimest korda korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik 6. oktoobril konsultatsioonikolmapäeva, mil kõik huvilised saavad osaleda tasuta kiirnõustamisel. Küsimustele vastavad ettevõtluskonsultandid.

Lääne-Viru arenduskeskuse juhatuse liikme Heli Eigi sõnul pakub nädal inspireerivaid üritusi kõikidele huvilistele. "Nädala sees inspireerime noori koos mentoritega ja anname tootmisjääkidele uue elu. Turismiettevõtetel on võimalus meeleolukalt suhelda reisifirmadega ja tootmisettevõtete juhtidele annab hoogu kogenud koolitaja," loetles Eigi.

Üleeestilisel ettevõtlusnädalal toimub tänavu paarsada temaatilist üritust nii eesti kui ka vene keeles. Igas maakonnas korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid ja muudes formaatides üritusi. Ettevõtlusnädala üritusi korraldatakse hübriid- või veebisündmustena. Suurem osa neist on osalejatele tasuta, ent vajalik on eelregistreerimine.

Ettevõtlusnädalal saavad kokku sarnaste huvidega inimesed – lisaks uutele teadmistele annavad ettevõtlusnädala üritused võimaluse laiendada kontaktide võrgustikku ja leida potentsiaalseid partnereid. Üritused annavad osalejatele vajaliku tõuke järgmiste sammude tegemiseks ettevõtluses.

Lääne-Virumaa ettevõtlusnädalal pakutava programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda vastaval veebilehel. Ettevõtlusnädalal järgitakse Eesti valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja terviseameti soovitusi. 

Ettevõtlusnädal on suurim üleeestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Seda korraldavad maakondlikud arenduskeskused juba 16. korda ja see toimub kõigis 15 maakonnas. Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine.

Märksõnad
Tagasi üles