P, 3.07.2022

Juhtkiri: lepase reega talvele vastu

Virumaa Teataja
Juhtkiri: lepase reega talvele vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Virumaa Teataja.
Virumaa Teataja. Foto: Meelis Meilbaum

Rakvere linn on lubanud tulevaks talveks kelgumäed korda teha, nende olukorra parandamisega tegeletakse juba praegu. Ei jää muud üle kui seda otsust ka lehetoimetuse poolt tervitada. Vastutasuks lubame mitte luua ebavajalikke seoseid positiivsete uudiste ja poliitilise kalendriseisu vahele.

Õigupoolest saavad uue elu kaks populaarset kelgutamispaika: Vallimäe nõlv koos lumerõngarajaga ning pinnasetäitega rikastatud Palermo kelgumägi. Kolmas ülipopulaarne, ent siiani “legaliseerimata” ja pehmelt öeldes eluohtliku liuga kelgurada reaalgümnaasiumi staadioni kõrval “tissimägedes” on samuti käsile võetud, ent tulevaks talveks seal töödega lõpule ei jõuta. Aga vähemalt tegeletakse.

Praegu pole teada, milliseks see nõlv siis talveks jäetakse. Kindel on vaid see, et kui tahta päriselt takistada lapsi veel ühel talvel sealt alla vuhisemast, tuleks sinna paigutada ka midagi, mis neid päriselt takistab. Mitte kuuseoksi. Mitte midagi sellist, mille nad ära tõstavad või hüpekaks ümber konstrueerivad. Linnavalitsusse kuuluvad ju ikkagi asjalikud ja ettevõtlikud inimesed, kes mõistavad meenutada – lapsena oleks nad ise justnimelt sama loominguliselt linna pandud takistusega toiminud.

Märksõnad
Tagasi üles