Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Narva ooperipäevadel osales ligi 2500 inimest

Viiendad Narva ooperipäevad rõõmustasid kuulajaid kahe ooperi ja põnevate kontsertidega. FOTO: Ilja Smirnov

Viiendatel Narva ooperipäevadel osales ligi 2500 pealtvaatajat ja muusikut. Festival toimus Kreenholmi manufaktuuri ajutises ooperitelgis ja Narva linnuses, kaks kontserti anti Ida-Virumaa mõisates Kukrusel ja Sakal.

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht Julia Savitskaja väljendab heameelt, et viiendat korda piirilinnas peetud ooperi- ja klassikalise muusika festival saavutab igal aastal järjest suuremaid eesmärke.

"Sel aastal tegime Narvas ooperietenduste lavale toomisel koostööd kahe rahvusvahelise festivaliga: Jeruusalemma lüürilise ooperi festivali loodud Puccini "Boheem" jõudis meie lavale Eesti lavastaja Neeme Kuningaga koostöös, Reykjaviki ooperipäevad tõid Islandilt kaasa Beethoveni "Fidelio" uuslavastuse ning kavas olid ka etendused lastele. Kokku toimus Narva ooperipäevade raames kaheksa etendust ja kontserti," rääkis Julia Savitskaja.

Narva ooperipäevade märksõnaks on rahvusvaheline koostöö ja ka sel aastal olid festivali laval solistid Baltikumist, Skandinaavia maadest, Venemaalt, Serbiast ja Iisraelist, paljud neist on alustanud või alustamas oma rahvusvahelist karjääri. Orkestritest tegutsesid sel aastal festivalilaval Liepāja Festivaliorkester dirigent Atvars Lakstīgala juhatusel ning Narva Linna Sümfooniaorkester Anatoli Štšura juhatusel.

Narva ooperipäevade põhitoimumiskoht oli Kreenholmi manufaktuur, mis kultuurisündmuste toimumiskohana kinnistab end Eesti kultuurimaastikul aasta-aastalt järjest enam. "163 aasta eest loodud Euroopa suurima tekstiiliettevõtte Kreenholmi manufaktuuri koori juhatas omal ajal Georg Otsa vanaisa. Narva ooperipäevade programmi raames pakkusime festivalil osalejatele SA Narva Muuseumiga koostöös giidiga ekskursioone Kreenholmis ja Narva linna ajaloo teemadel," rääkis Julia Savitskaja.

Tagasi üles
Back