T, 27.09.2022

Kultuurifestival rõõmustab publikut ooperi, muusikali ja kontsertidega

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Kultuurifestival rõõmustab publikut ooperi, muusikali ja kontsertidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muusikali "Minu veetlev leedi" saab näha Rakvere kultuurifestivalil.
Muusikali "Minu veetlev leedi" saab näha Rakvere kultuurifestivalil. Foto: Rahvusooper Estonia

Kolmas Rakvere kultuurifestival, mille patroon on taas auväärt maestro Arvo Pärt, tuleb mitmekesine: on nii traditsioonilisi kontserte kui ka täiesti värskete koosluste esinemisi.

Rakvere kultuurikeskuse projektijuht Katrin Põllu ütles, et suur rõõm ja au on jätkata festivali raames koostööd rahvusooperiga Estonia kui suurepärase partneriga, kelle kaasabil jõuab publiku ette muusikal "Minu veetlev leedi".

"Taas muudame spordikeskuse uhkeks teatrimajaks ning ootame kõiki muusikalisõpru osa saama erakordsest sündmusest," sõnas Põllu. Lisaks muusikalile rõõmustab rahvusooper mudilasi ja lapsevanemaid uue kavaga "Kontsert kõige pisematele: linnud ja liblikad". "Väikest lalinat kontserdi ajal ei pane keegi pahaks," kinnitas projektijuht.

Rahvusooper Estonia solistid on koostanud spetsiaalselt festivali jaoks kontserdiprogrammi "Helisev ooper", mis pakub suurt äratundmisrõõmu ooperisõpradele. Toomas Uibo esimene suur soolokontsert "Hullumeelne maailm" on täis üllatusi. Prantsusmaalt on esinema oodata Lembe Lokki kontserdiga "Secret Chords" Leonard Coheni lauludega ja koos Rakvere Linnaorkestriga astub üles Gerli Padar oma uue kavaga.

"Esmakordselt toome kohaliku publiku ette Peeter Vähi autoriõhtu, kus tema loomingut esitavad koloratuursopran Elina Nechayeva, Vytautas Kiminius Leedu rahvapillil birbynė, Klaaspärlimäng Sinfonietta Venemaa dirigendi Mihhail Leontjevi juhatusel. Tegemist on taas spetsiaalselt festivali jaoks koostatud kava ja kooslusega ning kontserdil on kohal ka Peeter Vähi isiklikult," rääkis Põllu.

Veel ootab festivali külastajaid ees traditsiooniline balletietendus "IV sügisene balletiõhtu", müstiline ning ulmeline koreograafiline installatsioon "Olmeulmad: Sanctum textum*"*pühakude", lõbus Lottemaa kontsertetendus lastele ja Virumaa Kammerorkestri kontsert väikeste üllatustega.

Festival toimub 31. oktoobrist 7. novembrini. Kontsertidele ja etendustele palutakse publikul kaasa võtta koroonatõend.

Märksõnad
Tagasi üles