Kadrina keskkool rändab homme 1991. aasta 20. augustisse ja korraldab meeleavalduse

Kadrina keskkooli õpilased Kairi Lesnõh (keskel) ja Marta Reimal (paremal) rändavad uurimistöö raames ajalooõpetaja Evelin Tiiteri (vasakul) eestvedamisel 1991. aasta 20. augustisse ja korraldavad meeleavalduse. FOTO: Lisette Luik

20. augustil 1991 kuulutati Eesti vabariik taasiseseisvunuks. Eesti rahva muuseum koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga korraldab sel puhul üleeestilise ajarännaku sellesse murrangulisse aega ajaloos. Lääne-Virumaal võtavad sellest osa Kadrina keskkool koostöös Kadrina Maanaiste Seltsiga, Väike-Maarja gümnaasium ja Tamsalu gümnaasium koos Tamsalu Muuseumi Sõprade Seltsiga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kadrina keskkool on ajarännaku neli aastat tagasi juba korraldanud. Tookord rännati 10. septembrisse 1939, mil avati Kadrina algkooli uus hoone. Selleaastase ajarännaku korraldajad on 11. klassi õpilased Kairi Lesnõh ja Marta Reimal ajalooõpetaja Evelin Tiiteri eestvedamisel. Ajarännak on ühtlasi õpilaste praktiline töö. Ettevalmistus selleks algas juba eelmisel sügisel.

Tiiteri sõnul on 30 aastat ajas tagasi minemine oluline, et tänapäeva noored teadvustaksid, et vabadus pole iseenesestmõistetav. "Olid ärevad ajad. Näited Vilniuse ja Riia teletornidest on meeles," lisas ta.

14.09.2021 16.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto