P, 3.07.2022

Alanud kooliaasta on sujunud kolleteta

Mart Rauba
, ajakirjanik
Alanud kooliaasta on sujunud kolleteta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere põhikooli juht Lea Pilme tõdes, et koroonakollete tekkimise vältimiseks tehakse kõik, mis võimalik, kuid hetkel võtab koolipere olukorda juba paratamatusena.
Rakvere põhikooli juht Lea Pilme tõdes, et koroonakollete tekkimise vältimiseks tehakse kõik, mis võimalik, kuid hetkel võtab koolipere olukorda juba paratamatusena. Foto: Meelis Meilbaum

Teisel koroonaaastal on riik võtnud kindla suuna vältida õpilaste koduõppele minekut ning koolides ja lasteaedades kehtib nakatunute lähikontaktsetele lihtsustatud karantiin. Lääne-Virumaa koolides on juba olnud COVID-19 üksikjuhtumeid, õnneks mitte ühtegi kollet.

Koldena käsitleb terviseamet olukorda, kui koroonaviirusega nakatunu nakatab omakorda viit järgmist inimest. Õnneks praegu selliseid juhtumeid Lääne-Virumaalt teada ei ole.

Nakatumisnäitajate taas tõusuteele asumine langes ajaliselt kokku kooli algusega. “Arusaadav, et lapsed, kes veetsid suve eri piirkondades ja laagrites, ei näita sümptomeid hästi välja. Siiski oli see ette arvata, et haigestumised ka koolides taas tulemas on,” lausus terviseameti ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus.

Märksõnad
Tagasi üles