Festival Kamalammas toimub Rakveres kuuendat korda

Kamalammas tuleb juba kuuendat korda. FOTO: Vladislav Musakko

Tuleval nädalal, 20.–26. septembril toimub Rakveres taas rahvustoitude ja -kultuurifestival Kamalammas, sedapuhku juba kuuendat korda. Terve nädala vältava festivali jooksul on kõigil võimalus osa saada maailma eri paikadele omastest maitsetest ja kultuurielamustest.

Alates esmaspäevast saab Vallimäel tutvuda Taani saatkonna näitusega "Eesti–Taani. Diplomaatilised suhted" ning Suurbritannia saatkonna näitusega "Toit igaveseks". Näitused on vabas õhus kõigile avatud ning jäävad üles terveks nädalaks.

Koostöös Ungari instituudi ja Ungari saatkonnaga saab teisipäeval, 21. septembril keskraamatukogus tutvuda Ungari kirjandusega. Ungari kirjandust tutvustavad tõlkija ja toimetaja Lauri Eesmaa ning Eestit külastav Ungari professor Krisztina Tóth.

Kolmapäeval tuleb esitlusele poola pianisti Wojciech Waleczeki omapärane klaverikontsert "Chopin kohtub The Beatlesiga". Nagu pealkiri reedab, tuleb esitusele nii Chopini kui ka The Beatlesi muusikat. Wojciech Waleczek on Katowice Sileesia ülikooli professor ja rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kes on teinud muljet avaldavat karjääri, mängides sümfooniaorkestrite solistina, andnud sooloklaveri- ja kammermuusika kontserte.

Neljapäeval kõlab Tõnu Timmi ja Jaanus Nõgisto kontsert "Oh sa püha Patrick", kus kitarri- ja mandoliinihelide saatel hakkab kõlama iiri muusika.

Reedel  on kõik keelehuvilised oodatud osa saama Keeltekohvikust, kus 15-minutilistes tasuta lühitundides on võimalik tutvuda 20 keelega: eesti, gruusia, hiina, hispaania, iiri, itaalia, kreeka, leedu, läti, norra, poola, prantsuse, rootsi, saksa, soome, taani, tšehhi, türgi, ungari ja vene keelega. Kõigis neis keeltes toimub kaheksa lühitundi kas inglise või eesti keele baasil. Registreeruda pole vaja. Nende vahel, kes osalevad vähemalt kolme eri keele tunnis, loositakse välja hulgaliselt auhindu. Keeltekohviku ajal saab Rakvere kultuurikeskuses tutvuda ka väikse raamatunäitusega – seekord saab vaadata ja lehitseda raamatut "Väike prints" eri keeltes. Keeltekohvik korraldatakse koostöös Euroopa Komisjoni esindusega.

Festivali Kamalammas suurpäev toimub 25. septembril Vallimäel. Oodata on Venezuela, Aasia, Araabia, Filipiinide, Jaapani, Vene, Eesti ja teiste maade rahvustoite. Kultuurilaval esinevad ansambel Justament, rahvamuusikaansambel Kungla, Alima tantsutrupid ja JJ-Street.

Festivali lõpetab 26. septembril Aqva spaa restoranis Parqali Resto & Grill juba traditsiooniks saanud rahvustoitude brantš. Kõik siseruumides toimuvad Kamalamba üritused on külastajale tasuta (v.a brantš). Kaasa on vaja võtta vaid immuniseerimistõend.

17.09.2021 21.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto