Kadrinas asutakse otsima vabaühenduste mõtet

Mihhail Lotman. FOTO: Tairo Lutter

Kadrina üks tuntumaid vabaühendusi Neeruti Selts tähistab oma 20. aastapäeva konverentsiga "Vabaühendused ühendavad meid", mis toimub laupäeval, 18. septembril algusega kell 12 Kadrina rahvamajas. Eelolev konverents on Neeruti Seltsil järjekorras kuues.

Konverentsi paik, rahvamaja, on sümboolne, sest valmis kadrinlaste vabatahtliku ühistegevusega 1930. aastal.

Vabaühenduste olemusest teeb peaettekande kirjandusteadlane, semiootik ja poliitik Mihhail Lotman. Seejärel vaetakse kohalike seltside, ühingute, liikumiste edulugusid ja arutletakse, kas tulevik soosib või pärsib seltsitegevust.

Osaleda on lubanud Kadrina Kirjandusklubi, hariduskogu, Vikipeedia grupi, päästjate naissalga ja priitahtlike pritsimeeste esindajad. Lisaks Kadrina Terviseraja, spordiklubi Nelson ja Kadrina Spordi, aga ka Cadencia tantsijate, segakooris lauljate esindajad. Juttu tuleb külaelu koondamisest Läsnal, Kadrina Saunaklubi, Neeruti Seltsi ja Kadrina Maanaiste Seltsi tegevusest. Esindatud on ettevõtmist toetav Viru Instituut.

Spetsiaalselt konverentsil osalejate jaoks avatakse sel päeval Kadrina huvikeskuses Kadrina keskkooli uue hoone arhitektuurivõistluse tööde näitus. Tegemist on vabatahtliku tegevuse viimase aja suurima edulooga, kus aadete ajel kogunenud kohalik hariduskogu jõudis kogukonda kaasates pooleteise aastaga kavani, kuidas tagada kohaliku keskkooli jätkuv püsimine ja arenemine.

Kadrina vabaühenduste konverentsi juhib vabatahtlikuna Kadrina Saunaklubi üks eestvedajaist, Maalehe ajakirjanik Rein Sikk.

17.09.2021 21.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto