Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Politsei abi on vajanud 137 metsa eksinud seenelist

Hea oleks metsas aeg-ajalt pilk üle õla tagasi heita, seda mitte hirmust metsloomade ees, vaid uurimaks, mismoodi kodutee välja näeks. FOTO: Ove Maidla

Nädalavahetusel metsa seenele minejatele paneb politsei südamele, et mobiiltelefon olgu kaasas, erksavärviline riietus seljas ning plaan peas, kuidas eksimise korral käituda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavusel seenehooajal, augustist septembri keskpaigani, on politseile laekunud 105 hädaabikõnet sihi kaotanud seenelistest ja metsast on välja aidatud 137 inimest.

PPA politseimajor Ottomar Virk märkis, et kõige keerukamad ongi need otsingud, kus abivajaja on teinud väga vähe iseenda aitamiseks. "Metsa minnes võib igaüks eksida, hätta sattuda ning eakamad peavad arvestama, et ka tervis võib seenelkäigul ootamatult halveneda, mistõttu peab telefon igal juhul alati kaasas olema. Vähem tähtis ei ole erksavärviline riietus, mis abivajaja leidmist lihtsustaks. Ekstreemsematel juhtudel venivadki maastikuotsingud põhjusel, et seeneline on end lausa kaitsevärvidesse riietanud," rääkis ta.

Tagasi üles
Back