P, 4.06.2023

Põhjakeskuse eskalaatoriõnnetusest traumeerituile pakutakse tuge

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Eskalaator Põhjakeskuses.
Eskalaator Põhjakeskuses. Foto: Lugeja foto

Sotsiaalkindlustusamet pakub Põhjakeskuse sündmusest puudutatud isikutele võimalust osaleda traumajärgses aruteluringis.

Mõned päevad tagasi Rakvere Põhjakeskuses toimunu puhul oli tegemist traumeeriva sündmusega, mis puudutas paljusid ning tekitas mitmesuguseid tundeid. Sotsiaalkindlustusamet soovib anda võimaluse inimestel välja öelda oma mõtteid ja väljendada tundeid seoses selle traagilise juhtumiga.

Aruteluringis osalemine annab võimaluse juhitud vestlusringis väljendada oma mõtteid ja tundeid seoses juhtunuga, saab kuulata teiste mõtteid ning leida hingelist tasakaalu. Osalemine aruteluringis annab tagasi turvatunde ning aitab kaasa hirmu vähendamisele. Aruteluringi juhivad kaks väljaõppe saanud juhendajat, kes annavad osalejatele võimaluse jagada turvalises ruumis nii palju kui nad soovivad, andmata hinnanguid, analüüsimata või kokkuvõtteid tegemata. Tegemist ei ole nõustamisega.

Taastav aruteluring võib aset leida ühekordse kohtumise või järjepidevate kohtumiste näol. Ühe aruteluringi kestuseks on keskmiselt kaks tundi ning osalejaid võib olla üks kuni kaheksa.

Taastava ringi kohtumised on abiks, leidmaks tasakaalu, hingerahu ning tervendada kogukonda traumeerivate sündmuste järel.

Teenuse korraldamiseks palutakse võtta ühendust sotsiaalkindlustusameti meiliaadressil taastavoigus@sotsiaalkindlustusamet.ee või pöörduda Merli Tammi-Jõeveere poole aadressil merli.tammi-joeveer@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles