E, 26.09.2022

Video ⟩ Tüli maski pärast kiskus koledaks

Täiendatud 18:09
Mart Rauba
, ajakirjanik
Tüli maski pärast kiskus koledaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 27
Tüli maskiga ja maskita inimeste vahel kiskus füüsiliseks.
Tüli maskiga ja maskita inimeste vahel kiskus füüsiliseks. Foto: Youtube

Reede hilisõhtul hakkas sotsiaalmeedias levima häiriva sisuga video, mis filmitud Rakvere Maxima kaupluses. Klipis näeme maskiga naisterahvast, kes karjub  ja läheb ka kättpidi kallale klippi filmivale naisele, kuna viimasel pole ees maski.

Sõnavahetus muutub eriti tuliseks, kui filmitud naine üritab filmijale maski ette panna, filmija aga nõuab temalt, et ta ütleks välja oma nime. Väga valjuks kiskuvat tüli proovib korraks lahutada üks poe töötaja, kuid see ei too tulemust.

Politsei pressiesindaja teatel on nad praeguseks juhtumiga kursis, suhtlevad osapooltega ja otsustavad pärast seda edasisi menetlustoiminguid.

Video autor Aili Piidre postitas video ka oma sotsiaalmeediasse koos endapoolse seletusega juhtunust. Filmimist alustas ta enda sõnul 19:38 ehk napilt poolteist tundi enne kaupluse sulgemist.

Piidre kirjutab, et võõras klient kõigepealt lõi teda ja nõudis maski ette panemist. Enne filmimist oli Piidre viisakalt maski eest tänanud ning öelnud, et ta ei vaja seda ega saa seda kanda tervislikel põhjustel, mille peale võõras läinud närvi ja küsinud selle kohta tõendit. Võõras hakkas tema järel käima jätkates karjumist ja tõuklemist, mis on ka videos näha.

Maxima Turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel, et konflikt oli kahetsusväärne ent pigem erandlik.

"Mõistame, et viimased 1,5a on olnud meile kõigile rasked ja stressirohked, kuid kutsume siiski inimesi üles tasakaalukusele ja mõistvusele," kirjutas Schapel Maxima poolses ametlikus pöördumises. "Vastavalt valitsuse korraldusele tuleb avalikes siseruumides kanda maski, sh on ka poeklientidele maskide kandmine kohustuslik. Välja arvatud juhul, kui see on meditsiiniliselt vastunäidustatud."

Scapel lisas veel, et videos kuvatud sõneluse järel lahenes olukord rahumeelselt. Mõlemad ostjad lõpetasid oma ostud ja läksid oma teed.

"Kui inimeste vahel on tekkinud konflikt ja osapooled ei tule ise toime selle rahumeelse lahendamisega, tuleks küsida abi, kas ise helistades Häirekeskuse numbrile 112, või, kui konflikt toimub avalikus ruumis, kus on olemas ka turvatöötajad, küsides abi turvatöötajate käest, kes kutsuvad vajadusel ka politseid," kommenteeris Ida prefektuuri operatiivjuht Ergo Soosaar.

"Saades väljakutset, saab politsei sekkuda ja aidata lahendada tekkinud olukorda rahumeelselt. Eile pole sellist väljakutset politsei saanud. Kui mingil põhjusel konflikti vahetud osapooled ei saa ega oska abi kutsuda, ei tasu ükskõikseks ka jääda pealtnägijatel, seda mis tahes olukorras, kas tegu on abivajava isiku või liiklusrikkumisega," lisas Soosaar.

Märksõnad
Tagasi üles