Triatleet võitis jooksuspetse ja tuli Eesti meistriks

Tauno Tihti
Kaidi Kivioja on jooksutreeningutel palju vaeva näinud, tasuks Eesti meistri tiitel maanteejooksus. Foto: Lenard Miebs

Rapla Selveri üheksandal suurjooksul 18. septembril selgitati ühtlasi Eesti meistrid 10 kilomeetri maanteejooksus. Veidi üllatuslikult tuli jooksuspetsialistide ees meistriks triatloni olümpiasportlane Kaidi Kivioja.

Olümpial ujumisega hätta jäänud ja rattasõidu sunnitult katkestanud Rakvere neiu suurvõistlustel oma tugevama ala ehk jooksuni kahjuks ei jõudnudki.

Seekord midagi segavat ette ei tulnud ja võit saabus korraliku ajaga 34.59, teise koha saavutanud Pille Hinn kaotas talle 37 sekundiga ja 43 sekundit jäi temast maha pronksise auhinna teeninud Liina Luik, kel samuti olümplasena tulemuseks katkestamine, seda 2016. aastal Rio de Janeiro maratonijooksust.