Muutuvad reisimisega seonduvad alaealiste COVID-i kontrollimeetmed

BNS
Copy
Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Foto: Remo Tõnismäe

Valitsus täpsustas neljapäeval COVID-i regulatsiooni laste ja alla 18-aastaste või sel õppeaastal 19-aastaseks saavate noorte riigipiiri ületamise ja eneseisolatsiooni osas.

Uuendatud nõuded puudutavad Eestisse tulemist riskiriikidest, kus 14 päeva nakatumise näit 100 000 elaniku kohta on üle 75, teatas valitsuse pressiesindaja.

Alla 12-aastaste laste suhtes hakkab kehtima nõue, mille järgi tuleb vaktsineerimata või COVID-19 läbipõdemata lapsevanema või hooldajaga tulnud lapsel teha eneseisolatsiooni nõudest vabanemiseks kolmandal päeval COVID-i PCR-test. Juhul kui lapsel pole haigussümptomeid, tohib ta minna esimesel päeval pärast reisi kooli, lasteaeda või lastehoidu. Kui kolmandal päeval tehtud testi tulemus on negatiivne, saab ta jätkata osalemist lastehoius, lasteaias või koolis. Kui testitulemus on positiivne, tuleb jääda karantiini.

Alla 12-aastane laps, kes saabub riiki vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud vanema või hooldajaga ja kellel pole haigustunnuseid, saab koolitöös ja huvitegevuses osaleda piiranguteta.

12–18-aastastele ja sel õppeaastal 19-aastaseks saavatele noortele, kelle vanem või saatja ei ole vaktsineeritud ega läbi põdenud COVID-19 haigust ning kes ei ole ise vaktsineeritud, tuleb samuti teha eneseisolatsiooni nõudest vabanemiseks reisilt saabumisest kolmandal päeval COVID-i PCR-test. Juba kehtivas korralduses esinevad ka täiendavad õiguslikud alused spetsiifilisteks juhtudeks, millal noored ja lapsed on vabastatud testimisest ja eneseisolatsioonist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles