L, 1.04.2023

ProgeTiiger kutsub tulevikutegijaid panema end proovile robootikas, digikunstis ja programmeerimises

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ProgeTiigri innustusel on lapsed loonud vahvaid roboteid.
ProgeTiigri innustusel on lapsed loonud vahvaid roboteid. Foto: Margus Ansu

Täna algab haridus- ja noorteameti korraldatav üleeestiline õpilasüritus "ProgeTiigri tulevikutegijad 2021", mis on suunatud lastele ja noortele lasteaiast gümnaasiumini. Kahe kuu jooksul saavad õpilased end proovile panna robootika, digikunsti ja programmeerimise ülesandeid lahendades. 

Õpilasüritus, mis on osa rahvusvahelisest programmeerimisüritusest Code Week, kestab 27. septembrist 19. novembrini. Ülesanded on koondatud ProgeTiigri kogumikku ning neid saab lahendada tunnis, huviringis või sõpradega arvutite või robotite abil või ilma seadmeta. 

Harno ProgeTiigri programmijuhi Kristi Salumi sõnul võetakse tänavu tähelepanu alla tüdrukud ning hariduslike erivajadustega lapsed. "Tehnoloogiat saab eri õppeainetesse lõimida, mis arendab lapse ja noore loogilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Sel aastal võtame erilise tähelepanu alla just tüdrukud ja haridusliku erivajadusega lapsed, kellele tuleb anda rohkem võimalusi tehnoloogiaga tutvust teha. Võibolla saab sellest alguse pikk ja põnev sõprus," rääkis Kristi Salum. 

Eelnevatel aastatel on õpilasüritusest osa võtnud kokku üle 30 000 õpilase. Lasteaialapsed on teinud esimesi samme programmeerimises legoklotside, panda-, tigu- ja mesilasrobotitega, vanemad õpilased on katsetanud 3D-kunsti, juhtinud droone ja roboteid. Õpilased on saanud kätt proovida ka õpetajaametis, juhendades nii kaasõpilasi, õpetajaid kui ka lastevanemaid. Osalejate vahel loositakse välja ka auhindu.

Täpsema info ja ProgeTiigri ülesannete kogumiku leiab ürituse veebilehelt ning Facebooki grupis.

Nagu igal aastal, nii kutsuvad ka tänavu korraldajad kõiki üles märkima oma töötoad üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week kaardile. Möödunud aastal saavutas Eesti riikide arvestuses 529 üritusega 2. koha. 

Ettevõtmine "ProgeTiigri tulevikutegijad" toimub tänavu neljandat korda. Möödunud aastal lahendas ülesandeid ning osales õpitubades ja muudel üritustel 12 500 õpilast, üleeelmisel aastal oli osalejaid üle 9000.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles