"Vanaema, saa tuttavaks!" jõuab ekraanile Festheartil

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Kaader filmist "Vanaema, saa tuttavaks!". Pildil Grete Konksi ja Jaanika Arum.
Kaader filmist "Vanaema, saa tuttavaks!". Pildil Grete Konksi ja Jaanika Arum. Foto: Festheart

Kodumaine LGBT+ lühifilm "Vanaema, sa tuttavaks!" eelesilinastub filmifestivalil Festheart. Filmis teeb kaasa Rakvere teatri näitleja Tiina Mälberg.

Oktoobri alguses Tartus ja Rakveres toimuvatel eelesilinastustel saab näha uut lühifilmi "Vanaema, saa tuttavaks!", mis on filmifestivali viieaastase ajaloo jooksul esimene Eesti mängufilm Festhearti põhiprogrammis. 

"Mul on väga hea meel, et Festhearti viiendal sünnipäeval eelesilinastub esimest korda kodumaine mängufilm," sõnas Festhearti peakorraldaja Keio Soomelt. "Loodame, et esimesele järgnevad paljud teisedki Eesti filmid," lisas ta.

Lühifilm "Vanaema, saa tuttavaks!" räägib tragikoomilise loo vanaema juubeli tähistamisest, kus keskealine perfektsionist Virve satub konflikti oma vennatütre Silviaga, kes võtab traditsioonilisele perepeole kaasa oma samasoolise elukaaslase. Pinge juubelilaua taga kasvab, sest Silvia soovib lõpuks vanaemale oma saladuse välja rääkida, kuid Virve jaoks on see lubamatu.

Filmi stsenaariumi panid kirja Kaire Russ ja Eve Tisler, režissöör on Kaire Russ ja operaator Carolyn Niitla. Lühifilmis mängivad Tiina Mälberg, Ines Aru, Raivo Trass, Grete Konksi, Jaanika Arum, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Mait Joorits, Eliis Uudeküll, Steffi Viita, Haron Aasa, Galina Tikerpuu, Tiiu Ello.

Stsenaariumi autorid Kaire Russ ja Eve Tisler selgitasid, et filmiloo aluseks on eluline probleem, kuidas paljud LGBT+ kogukonna liikmed kaotavad oma perekonna toetuse pärast seda, kui on kapist välja tulnud. "Film esitab küsimuse, kas pereliikme õnn on lähedastele ja sõpradele oluline ainult siis, kui see mahub nende maailmapilti," rääkis stsenarist Eve Tisler.

Kaire Russ lisas, et tahab filmiga näidata seda, mis võiks saada võimalikuks. "Isegi kui pere on lõhestunud erinevate vaadete tõttu, võivad kõik mahtuda enam-vähem sõbralikult perepildile," rääkis režissöör. "See ei pea olema mugav, aga see on võimalik." 

"Vanaema, saa tuttavaks!" kapilinastused toimuvad 2. oktoobril Tartu Elektriteatris ja 9. oktoobril Rakvere Teatrikinos. Kapilinastused on lühifilmi eelesilinastused, kuhu oodatakse toetajaid ja Festhearti külastajaid, pärast seanssi toimub kohtumine filmitegijatega. 

Festhearti filmifestival toimub 1.–3. oktoobrini Tartus ja 8.–10. oktoobrini Rakveres.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles