Volikogudesse kandideerivad ka endised röövlid, narkomaanid ja pisipätid

Volikogudesse kandideerivad ka endised röövlid, narkomaanid ja pisipätid. FOTO: 2 X Shutterstock

Lääne-Virumaal leiab volikogudesse kandideerijate seast isiku, kes tingimisi vabanes hiljuti vanglast raske narkokuriteo eest; on kandidaat, kes omal ajal sooritas relvastatud röövi; on varguste ja kelmuste eest karistatud inimesi; on liiklusseadusega kriminaalselt pahuksisse läinud tegelasi. Isamaasse kuuluv poliitik Mihkel Juhkami leiab, et selguse huvides tasuks valimisteeelseid protseduure muuta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Virumaa Teataja vestles nelja kohalikku volikogusse kandideerijaga, kes on oma elu jooksul hakkama saanud kriminaalse teoga. Nende nimed ja teod on leitavad avalikest allikatest, kuid nende palvel jäävad nad siinkohal anonüümseks. Kolm neist ütlesid kui ühest suust – oleks nad teadnud, et nende tembud avalikuks tulevad, poleks nad kandideerinud. Tagantjärele tarkadena nad kahetsevad oma otsust. Neljas oli valmis tõega silmitsi seisma, kuid pärast väikest järelemõtlemist leidis, et parema meelega ta oma nime ajalehes siiski ei näeks.

"Jah, ma olen teinud oma elus palju asju valesti," lausus üks neist. "Ma olen pikalt vangis istunud. Asja eest! Ma väga kahetsen oma tegusid. Aga ma olen oma karistuse kandnud, tahan elus uue lehekülje pöörata ja kardan, et kui minu minevikust kuulevad mu töökaaslased, läheb mul väga raskeks. Mind meelitati libekeelselt valimisnimekirja, aga mitte keegi ei selgitanud mulle, lihtsale inimesele – mu elus on olnud perioode, kus ma kodanikuks olemise vastu mingit huvi ei tundnud –, mis sellega kaasneb. Te ei ole esimene ajakirjandusväljaanne, kes mulle helistab."

28.09.2021 30.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto