Filmifestival "Kino maale" tähistab oma viiendat sünnipäeva Norra tuultes

Filmifestivali "Kino maale" lõpetamine eelmisel aastal. FOTO: Erakogu

Viis aastat tagasi Tapalt alguse saanud filmifestival "Kino maale" asetab tänavu fookusesse Norra filmikunsti, pakkudes seda üle kogu Eesti.

Pea kõikides maakondades, ligi 80 kultuuri- ja haridusasutuses, löövad ekraanid helendama alates 4. oktoobrist. Kel võimalust saalis istuda pole, saab filmikunsti nautida festivali kodulehel asuvas virtuaalses kinosaalis, samuti Go Bus bussides ja Elroni rongides. Rongides algab läbilõikeline eriprogramm 11. oktoobril.

Norra suursaadik Else Berit Eikeland rõõmustas väga koostöö üle. "Me kõik vajame uusi huvitavaid kultuurielamusi ja energiasädet, mis toidaks meie loovust ja koostöötahet," lausus ta. "Lapsed ja noored on Norras väga tähtsal kohal nii tulevaste filmitegijate kui ka filmipublikuna, kelle oskuste ja kriitikameele arendamisele pühendab näiteks Norra filmiinstituut suurt tähelepanu. Seepärast on meil hea meel, et "Kino maale" programm keskendub ka Eestis suures osas lastele ja noortele."

"Kino maale" näitab esimest korda fookusmaa täispikki mängufilme, kuid valdavalt on programmides lühimängufilmid, dokumentaalfilmid ja animatsioonid.

​Seekordsel festivalil näidatakse ka filme Saksamaalt ja Eestist.

Filmifestivali "Kino maale" üks olulisi fookusi on noored ja neile mõeldud Animakool. Tänavu on koolituste keskseks teemaks loodushoid. Samuti saavad end filmi valdkonnas harida ajateenijad 1. jalaväebrigaadist.

​Parimaid töid hinnatakse konkursi formaadis ja grand prix'd jagatakse välja festivali galal 23. oktoobril Tapa kultuurikojas.

"Tänavu tähistame festivali "Kino maale" viiendat ja ühtlasi Tapal filmifestivalide korraldamise kümnendat tähtpäeva," ütles filmifestival "Kino maale" peakorraldaja Indrek Jurtšenko. "Festivali korraldamise mõte tekkis vajadusest uuendada kinoaparatuuri Tapa vallas, kuid suur vajadus tekkis ka maakohtades uutmoodi kinonäitamise järele. Siis avastasime, et kino saab edukalt näidata ka rongides ning bussides."

01.10.2021 05.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto