Klubi jagab õpetajatele rahatarkust

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Raha.
Raha. Foto: Arvo Meeks

Lääne-Virumaa kooli õpetajad osalevad Eesti esimeses rahatarkuse mentorklubis.

Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja rahandusministeeriumi koostöös välja töötatud õpetajate rahatarkuse mentorklubi laieneb kõigisse maakondadesse. Lääne-Virumaalt osalevad klubis Rakvere reaalgümnaasiumi, Rakvere gümnaasiumi, Sõmeru kooli, Rakke kooli, Rakvere eragümnaasiumi, Roela kooli, Kadrina keskkooli, Simuna kooli, Tamsalu gümnaasiumi, Väike-Maarja gümnaasiumi ja Tapa gümnaasiumi õpetajad.

Mentorklubi raames toimub õpetajatele neli kohtumist koos mentoritega, üks kohtumine praktikuga ehk koolijuhiga, kelle koolis juba rahatarkust õpetatakse, ja külaskäik kohaliku ettevõtja juurde. Mentorklubi kohtumiste käigus omandatakse nii teadmisi isiklike rahaasjade paremini korraldamiseks kui ka arutatakse kolleegidega, kuidas saadud teadmisi oma ainevaldkonnaga lõimides õpilasteni viia. Kohtumiste lõpuks on õpetajad mõelnud välja ülesandeid, viktoriine, tegevusi, tunnikavasid, mis pannakse üles e-Koolikotti, kust ka kõik teised õpetajad saavad neid kasutada.

Klubitegevuses täienevad õpetajate rahatarkuseteadmised, et nad saaksid neid noortele edasi anda. Mentorklubist võtab osa 177 õpetajat üle Eesti, enamik neist kuuluvad Ettevõtliku Kooli võrgustikku.

"Hea finantskirjaoskus ehk rahatarkus aitab noortel paremini rahaasju mõista ja nendega seotud riske teadvustada," rääkis haridusprogrammi Ettevõtlik Kool arendusjuht Heidi Uustalu. Tema sõnul on see oluline, et parandada noorte enda ning ka terve ühiskonna rahalist heaolu ja toimetulekut.

2018. aastal tehtud PISA finantskirjaoskuse uuringu andmetel on Eesti noorte finantsteadmised igati heal tasemel. "Teadmistest aga üksi on vähe, kui see käitumisse ei jõua. Tähtis on kujundada hoiakuid ja aidata tekkida õigetel harjumustel. Siin on väga tähtis kodu ja kooli koostöö," ütles rahandusministeeriumi rahatarkuse spetsialist Bret Klemm. "Mida varem rahatarkust õpetama hakatakse, seda parem. Ideaalis juba lasteaias."

Esimesel aastal kogunesid mentorklubid Läänemaal, Võru- ja Põlvamaal ning Ida-Virumaal.

Finantskirjaoskust arendatakse Eestis rahandusministeeriumi eestvedamisel elanike finantskirjaoskuse edendamise programmi "Rahatark Eesti. Eesti elanike rahatarkuse strateegia aastateks 2021–2030" kaudu. Ettevõtlik Kool on haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub 155 õppeasutust üle Eesti, kokku üle 27 000 õpilase.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles