Kadrina staadion õnnistati sisse NATO testiga

Kadrina staadion avati traditsioonilise NATO testiga. FOTO: Ain Liiva

Selle nädala lõpus eemaldati Kadrina uuendatud staadionilt viimsed ehitusaiad ja täna ennelõunal tulid kümned spordisõbrad uhke rajatise pakutavaid võimalusi NATO testiga järele proovima. Heategevusliku ürituse raames korjatakse raha Kadrina valla noorsportlaste toetuseks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Uuenduse läbinud staadion võeti vastu parimal võimalikul kombel – spordiga. Laupäeval kogunesid kümned spordisõbrad, et enda võimed ja staadioni võimalused NATO testiga proovile panna.

NATO test on füüsiline test, mis hõlmab endas kahe minuti jooksul tehtavaid toenglamangus kätekõverdusi, istesse tõuse ja 3,2 kilomeetri pikkust jooksudistantsi. Iga ala eest on võimalik maksimaalselt saada 100 punkti ning vajalike korduste arv on seotud tabeliga, kus on eristatud sooritaja vanust ja sugu. "NATO test on selles mõttes väga aus proovikivi, et 25-aastane noormees peab suutma maksimumtulemuse jaoks rohkem kätekõverdusi teha kui minusugune vanem mees," rääkis heategevusliku ürituse korraldaja Kaul Augasmägi, kes suutis hoolimata oma kõrgest east möödunud aastal NATO testis maksimaalse tulemuse saavutada.

09.10.2021 13.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto