P, 7.08.2022

Esimesed eelhääletajad ühendasid töö ja lõbu

Merly Raudla
Esimesed eelhääletajad ühendasid töö ja lõbu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esimesena õnnestus valimissedel hääletuskasti libistada Rakvere elanikul Aino Rosinal, kes oli tulnud valima koos lapselaps Lileeniga.
Esimesena õnnestus valimissedel hääletuskasti libistada Rakvere elanikul Aino Rosinal, kes oli tulnud valima koos lapselaps Lileeniga. Foto: Marianne Loorents

Täna täpselt südapäeval läks lahti kohalike omavalitsuste valimiste eelhääletamine. Maakonna keskraamatukogus tekkis valijatest lausa väikene järjekord.

Esimesena õnnestus valimissedel hääletuskasti libistada Rakvere elanikul Aino Rosinal, kes oli tulnud valima koos lapselaps Lileeniga. Aasta ja kaheksa kuu vanune piiga jälgis valimisprotseduuri suure huviga. Vanaema Aino tõdes pärast kodanikukohustuse täitmist, et käib valimas alati esimeste seas. "Siis on tehtud," ütles ta. Edasi seadsid nad sammud mänguväljakule.

Kümmekond minutit enne eelhääletuse algust jaoskonda saabunud rakverlane Helen Tint kõneles, et tema tuli raamatukokku spetsiaalselt häält andma. Temagi on üks nendest, kes valimisi juhuse hooleks ei jäta ja alati oma sõna sekka ütleb.

Märksõnad
Tagasi üles