E, 4.12.2023

Mänguteraapia aitab lastel oma tunnetes selgusele jõuda

Piret Saul-Gorodilov
Copy
Käpiknukud on toredad mänguasjad, mis mänguterapeut Gerli Mägi palju aitavad. Vahel on lapsel nuku suu läbi lihtsam ennast väljendada.
Käpiknukud on toredad mänguasjad, mis mänguterapeut Gerli Mägi palju aitavad. Vahel on lapsel nuku suu läbi lihtsam ennast väljendada. Foto: Ain Liiva

“Ma olen plastiliini vastu seina loopinud koos ühe väga vihase lapsega, kellel oli vaja see emotsioon endast välja saada. Ja kui laps soovib täiest kõrist karjuda, siis võib ta seda siin teha,” rääkis mänguterapeut Gerli Mägi.

Väike ruum on nagu mänguparadiis. Seal leidub igasuguseid lelusid, joonistamise ja meisterdamise vahendeid, suur nukumaja ja koguni pisike liivakast. Mänguterapeut Gerli Mägi istub vestluse ajal põrandal rätsepaistes ja tundub, et see ongi tema tavapärane tööasend selles ruumis. “Emotsioonide väljendamine on hea, aga kuidas seda teha nii, et kedagi teist ei kahjusta, seda me siin õpime,” rääkis noor naine.

Ta selgitas, et mänguteraapia ongi üks psühhoteraapia vormidest, kus laps saab mängulise tegevuse kaudu väljendada oma emotsioone, tundeid ja kõike seda, mida ta ise ei oska sõnadesse panna.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles