Ubja päevakeskuse perenaine Laine Soone pälvis sotsiaalkaitseministri tunnustuse

Laine Soone on avatud uuele, täiendab ennast pidevalt ja jagab oma kogemusi ka teistele. FOTO: Rakvere vallavalitsus

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tunnustas vanemaealisi, kes on aktiivselt panustanud kohaliku elu edendamisse ning mänginud kogukonnas positiivset rolli. Kokku pälvisid tunnustuse 50 inimest erinevatest maakondadest üle Eesti, teiste hulgas Ubja päevakeskuse perenaine Laine Soone.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laine on olnud 20 aasta jooksul päevakeskuse süda ja hing. Ta on korraldanud huvitavaid ning arendavaid koosolemisi, kutsunud külarahvale kõnelema lektoreid lähemalt ja kaugemalt, pannud kõlama pillimängu ja lauluringi, pidanud oluliseks tähtpäevade tähistamist.

Oma särtsakal ja kaasahaaraval moel, entusiastliku ja heatujulisena kiirgab Laine elurõõmu ning positiivsust. Laine juures tunnevad kõik end oodatute ja vajalikena. Igaühe jaoks leidub päevakeskuses hea ja toetav sõna. Laine aitab leida hingelist tasakaalu ja tuge. Laine oskab kuulata külaelanike muresid, märkab toimetulekuprobleeme, aitab silma peal hoida kehvemal järjel peredel. Ta on aastaid korraldanud heategevust ja abi jagamist. Lainel on oskus viia abistaja ja abivajaja märkamatult kokku.

14.10.2021 16.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto